KRYEFAQJA » LAJME » Tiranë, ndahen banesat sociale
Bashkia e Tiranës shpërndan çertifikatate të pronësisë të pallateve të hipotekuar

Tiranë, ndahen banesat sociale

Këshilli Bashkiak i Tiranës i dalë nga zgjedhjet e 21 qershorit, ka lënë mënjanë ndasitë politike dhe ka miratuar të enjten shpërndarjen e 242 banesave sociale për qytetarët e Tiranës. Këshilltarët e majtë në shumicë dhe të djathtët në pakicë, kanë bashkuar votat për të miratuar vendimin që kishte me shumë se katër vjet që të vihej në jetë. “Sot ka ardhur dita ti japim fund kësaj historie” tha kreu i ri i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. “Kolegët pararendës kishin 4 vjet kohë për ti shpërndarë, por kjo nuk ndodhi. Unë besoj që ta kalojmë, ndoshta për turpin tonë që u desh 4 vjet për të ardhur tek ky vendim” shtoi ai. Zoti Veliaj bëri të ditur se janë edhe 140 apartamente të tjera që në rastin më të parë do t’ja propozohen këshillit bashkiak për t’u ndarë.
Banesat sociale të Tiranës janë ndërtuar në Shkozë, në zonën afër ish kombinatit të autotraktorëve. Mosmarrëveshjet politike, por edhe interesat e ngushta partiake kanë bërë që ato të mos u jepen familjeve në nevoje. Mjaftë prej banesave të këtij kompleksi kanë degraduar për shkak se janë lënë në mëshirë të fatit.

Ja lista e 242 familjarëve që përfitojnë banesa sociale:

1 Nazmije Banush Lumani G 4522

2 Migen Asllan Guda 3+1 12437,5

3 Kastriot Rrapo Shabani1+1 6790

4 Shaqir Osman Sadiku G 6826

5 Renald Vero Singej 1+1 10740,25

6 Adem Sadri Dollapaj G 7087,5

7 Engjell Riza Dode 3+1 10200

8 Zenel Veli Sula G 7840

9 Sabadin Izet Sadikaj 3+1 16759

10 Sure Met Moka 1+1 10319,5

11 Avdulla Servet Qyrdedi G 7840

12 Lubjan Gëzim Berisha G 7840

13 Nezir Dylaver Uku 1+1 8477,25

14 Haki Ibrahim Plaku G 7840

15 Aliko Mehdi Aliko 2+1 14331

16 Bajame Dalip Kasa G 4278,75

17 Lindita Bajram Tabaku 1+1 6896

18 Pashke Gjok Ndoj G 5665,75

19 Ramazan Sali Luga 3+1 10686,5

20 Olda Bashkim GorencaG 3920

21 Asllan Zyber Hasa 2+1 7840

22 Nazmije Jakup Tabaku 1+1 6790

23 Aliqi Llazi Preçaj G 3920

24 Bardhul Islam Kapedani2+1 7840

25 Murat Muharrem Buzi G 6920

26 Edmond Dhimitër Boçi 2+1 10500

27 Nadire Sulejman Kasa G 7840

28 Astrit Xhelal Balla 2+1 9056,75

29 Viosa Shaban Berisha G 3920

30 Bukurije Isuf Diko G 3920

31 Ildar Hysni Sejdaras G 3920

32 Kudret Isa Bashllari G 7.840

33 Gjon Nok Çupi G 5.279

34 Ikbale Xhemal Çelmeta1+1 7.180

35 Fatmir Sali Ormani 1+1 7.668

36 Bashkim Halim Muraj 1+1 13.580

37 Paulin Ndue Paluca 2+1 8.744

38 Asllan Kajmak Dema 1+1 9.894

39 Preng Mark Lleshaj 3+1 9.310

40 Nezir Nezir Matica G 7.171

41 Sami Asllan Seranaj 2+1 7.840

42 Besim Ramazan Zelia G 4.311

43 Rukije Hysen Hidri G 5.845

44 Besnik Hamdi Sallaku 3+1 11.100

45 Kanan Ali Dano 1+1 9.130

46 Rudina Agron Muçollari G 7.840

47 Kol Ndue Kola 2+1 9.675

48 Brunilda Xhafer Kurti 2+1 7.875

49 Gezim Islam Luka 2+1 7.840

50 Hasan Hysen Durro 1+1 6.790

51 Rudina Vangjel Bitraj 1+1 8.176

52 Edlir Andon Çerepi 1+1 6.790

53 Suzana Sefer Linza 2+1 7.840

54 Qazim Sako Metani 1+1 8.268

55 Mirvjen Mustafa Baçova 2+1 13.661

56 Qamil Sali Luga 3+1 17.138

57 Muhamet Rrap Shkoza 1+1 6.790

58 Arben Xhafer Bulqiza 1+1 8.647

59 Enver I Panjohur Meço 1+1 8.754

60 Enver Ahmet Jashari G 3.920

61 Robert Baki Hasani 1+1 6.790

62 Raimond Hajdar Hasa G 3.920

63 Lubiana Myslim Bardhi 1+1 8.519

64 Zengjine Riza Hoxha 1+1 94.115

65 Merita Mustafa Shehi 1+1 6.790

66 Umishe Havzi Mataj G 6.652

67 Kadrije Bajram Kurti G 4.050

68 Gëzim Qazim Memia 2+1 9.142

69 Ermira Halil Hasa 1+1 7.500

70 Mazllèm Nazif BajraktariG 3.920

71 Teuta Mane Riza G 5400

72 Lumturije Sul Cakoni G 7575

73 Mainpenqere B. Mehmeti G 3.920

74 Diamanta Sefer Hima G 6.269

75 Haire Malo Hasanaj G 3.920

76 Tone Ndue Markaj 2+1 7.840

77 Krenar Brahim Duma G 6.623

78 Ferdinand Skender Hysa 2+1 7840

79 Izet Muhamet Pushi 1+1 8355

80 Hane Sinan Berisha 2+1 7840

81 Armir Qamil Qosja 3+1 13921

82 Fahri Ramazan Lami G 4982,75

83 Gani Haxhi Zylfo 3+1 15154

84 Hysni Sherif Doçi 2+1 7840

85 Luan Rakip Merepeza 2+1 9724,25

86 Vangjush Zenun Rema 1+1 11957

87 Lorena Bajram Korra 2+1 7840

88 Shkëlqim Metrushi 1+1 10884

89 Mane Ramazan Koxhuku 1+1 6790

90 Laje Kadri Birja 2+1 13067,5

91 Shkelqim Skënder Turuku 2+1 12163,25

92 Nesti Vangjel Nako 2+1 8854,25

93 Martin Pashk Voci G 3920

94 Arben Haqif Halili 1+1 8078

95 Ramazan Shaban Çollaku G 6178

96 Elgeta Laze Hoxhaj 1+1 6875

97 Florant Hajdar Bizgjoni 3+1 12167

98 Qazim Fali Cani 2+1 7840

99 Hysen Ibrahim Beqiri 1+1 6790

100 Gezim Kurt Hyseni 1+1 7033

101 Nazif Hazis Budini 1+1 7353,5

102 Dem Ali Pozhari 1+1 6790

103 Bashkim Ferit Isku 1+1 6853,5

104 Fatime Halil Lika G 3920

105 Karafil Qazim Ndreka 1+1 9000

106 Ardit Bilbil Çerpia G 3920

107 Sanije Ahmet Ckurti G 3920

108 Doloreza Sotir Dashi G 3920

109 Tatjana Lile Lake G 3920

110 Telha Etem Dogani 1+1 6790

111 Altin Gëzim Saraçi 2+1 8000

112 Skënder Selman Stafaj 1+1 13128

113 Shpresa Halil Billa G 3920

114 Dashurije Ferid Jonuzi G 7488

115 Mjaftime Musa Kruja G 4907

116 Haxhi Selim Saliu G 7682

117 Bedri Xhemal Dervishi G 6670

118 Elidiona Shefki Dokuzi 2+1 7840

119 Ramazan Muharem Lika G 6405

120 Anila Enver Selmanaj G 4875

121 Xhavit Kalem Joca 2+1 8524

122 Enver Muhamet Picari G 7840

123 Liljana Vehbi Dedolli 1+1 9000

124 Vojo Kolë Kola G 7266

125 Lipi Myslim Gjaçi 2+1 8512

126 Xhelal Sali Luga 2+1 10634

127 Xhemal Mehmet Hoxha 1+1 7087

128 Zhaneta Hekuran Hasani G 3920

129 Valentina Rapo Çepele 1+1 7028

130 Sadete Ziaudin Osmani G 3920

131 Dylber Fadil Tufa 1+1 8332

132 Dod Preng Prendi 3+1 11053

133 Orjana Novruz Zaka G 4950

134 Harallamb Spiro Pashaku 1+1 7225

135 Shpetim Ahmet Hakrama 1+1 7221

136 Marjeta Ruzhdi Gjylani 1+1 13580

137 Ylli Veliko Gjoka 2+1 7840

138 Zenel Riza Hardhija G 3920

139 Han Bajram Poka 2+1 15664

140 Nefo Çizo Dine G 3920

141 Shqiponje Halil Shehu G 3920

142 Mimoza Bajram Memlika1+1 6790

143 Andoneta Kosta Koleziu G 3920

144 Han Dalip Brahilika 1+1 10479

145 Marjana Aleks Çuka G 7840

146 Pllumb Isa Dungaj 3+1 11927

147 Shyqyri Jonuz Zeneli 3+1 12384

148 Shyqyri Hajri Abdyli 2+1 7840

149 Divid Mitat Agaraj 2+1 8453,25

150 Elizabeta Ferik Gjurra 1+1 7500

151 Kujtim Abedin Gjoka 1+1 13580

152 Tonin Lazer Tërshana 3+1 18620

153 Shaqir Remzi Basha G 4350

154 Majlinda Hasan Çako G 4575

155 Selvije Çaush Meshi 2+1 10434

156 Festim Safet Xhaferaj 2+1 10384

157 Bashkim Zeqir Luka 2+1 13352

158 Fatmira Liman Cani G 3920

159 Astrit Baki Hasani 2+1 7840

160 Fatmir Sali Luga 3+1 14322

161 Gentjan Gani Cenollari 2+1 8555

162 Paulin Kolë Gjoci 1+1 7000

163 Shpresa Gani Mustafaj 2+1 5125

164 Feride Isuf Balla G 3.920

165 Arben Skender Turuku 1+1 6790

166 Dhurata Bajram Korra 1+1 6790

167 Vjollca Rustem Koldashi 1+1 7607

168 Majlinda Liman Deshati G 4884

169 Allaman Riza Sula G 3920

170 Valentina Enver Laho G 5.680

171 Hysni Maliq Gjoni G 7.542

172 Nazmi Rakip Shaqollari3+1 14.392

173 Beqir Tasim Topçiu 3+1 18.620

174 Agim Xhafer Sulejmani 2+1 8.293

175 Petrit Ismail Shehaj G 3.920

176 Ramiz Avdi Gjozi G 7.840

177 Fadil Xhemal Skura 3+1 9.310

178 Gazmend Ramazan Luga 2+1 10.964

179 Natasha Sami Gërdeci G 5.068

180 Petrit Ali Mëcuku 1+1 6.790

181 Rifat Sali Kalaja G 3.920

182 Bedrie Halil Bozoxhiu G 4.885

183 Agim Xhevit Pashollari G 7.840

184 Ylli Muharem Starja 1+1 12122

185 Mendufkë Rahman Manlliu 2+1 13273,5

186 Najet Mamo Karameto G 5550

187 Alketa Fidai Beçoku 1+1 6849,5

188 Miltjadh Vangjel Dermishi 3+1 12198,5

189 Abdulla Shaqir Bruzja 1+1 8082,5

190 Alfred Isa Latifi 2+1 8000

191 Shpresa Beslim Lulo G 3920

192 Mark Gjon Gjoka 1+1 11.923

193 Shqipe Isuf Limani 1+1 6825

194 Shehadit Muhamet Çafaj G 3920

195 Aferdita Shefqet Jonuzi G 3920

196 Lumturi Haqim Dosku 1+1 6790

197 Shpresa Liko Kodra G 7725

198 Reshat Teki Myslimi 1+1 7999

199 Gjergji Thoma Koçollari3+1 9768

200 Vladimir Viktor Naqellari G 6257

201 Adile Ibrahim (Hajro)Biça G 4584

202 Ajdili Sami Tabaku G 3920

203 Hysni Maliq Gjoni G 7674,75

204 Dashamir Haxhi Plaku G 3920

205 Hysni Bektash Belli 3+1 17239

206 Agim Nevruz Isiu G 7840

207 Sali Xhemal Hysenbelli G 7840

208 Adem Dino Shehu G 7840

209 Odeta Veli Berberi G 4.933

210 Dalip Hodo Kalo 2+1 9.384

211 Bukurije Ram Hadroj 3+1 9.310

212 Benart Njazi IBrahimllari G 3.920

213 Avni Hamid Kepi 3+1 9310

214 Hazir Vesel Mulaj 1+1 11596,25

215 Vexhi Musa Mema G 3920

216 Ylli Petrit Kupi 2+1 7840

217 Besnike Demir Kaponja G 6214,75

218 Vjollca Hysen Kruja 2+1 7840

219 Ilmi Abedin Xhelo G 7840

220 Harif Haki Memeti G

221 Antoneta Arben Turuku G 4575

222 Zel Memet Isaj G 6048

223 Gëzim fadil Sokoli 1+1 13580

224 Vasil Andon Laska 1+1 6790

225 Alfred Ramadan Alijaj 3+1 11324

226 Anila Muharrem Vaqarri G 5328

227 Robert Kozma Koçi 2+1 8857,25

228 Ardit Preng Kaçorri G 3940

229 Lindita Gjergj Prenga G 4884

230 Rudina Ismail Dara G 4884

231 Novrus Brahush BramoG 7.840

232 Xhemal Sulejman Molla 3+1 9.310

234 Xhevahir Ali Musta 1+1 8.076

235 Afërdita Biliman Brahollari G 4.791

236 Iljaz Agron Nuredini 1+1 6790

237 Nevrus Shaqir Shaku 2+1 10038,75

238 Ornel Lavdosh Maksuti 2+1 7840

239 Jari Sefedin Nuredini 2+1 7840

240 Enverije Xheladin Arixhiu 1+1 6790

241 Liri Fuat Nuredini 1+1 6790

242 Urim Nuri Lleshi 2+1 9000