KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Tragjedia e Brukselit, zbulohet identiteti i dy kamikatzëve
Tragjedia e Brukselit, zbulohet identiteti i dy kamikatzëve

Tragjedia e Brukselit, zbulohet identiteti i dy kamikatzëve

Autoritetet e Brukselit thanë se kanë identifikuar dy kamikazët që hodhën veten në erë me eksploziv mëngjesin e të martës në aeroportin Zaventem të Brukselit. Ata janë vëllezërit Khalid dhe Brahim El Bakraoui, 27 dhe 30 vjeç. Të dy ishin të njohur për policinë dhe kishte precedentë penalë. Ndërkohë personi i tretë që u filmua me dy vëllezërit në aeroport është në kërkim.