KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Tramp rimerr kryesimin
Tramp merr kryesimin

Tramp rimerr kryesimin

Pas numërimit të deritanishëm të votave, kandidati demokrat Trampi ka dalë sërish në kryesim të garës. Sipas CNN ka fituar 216 vota zgjedhore nga 209 të Klintonit. Ndërsa BBC shënon 228 vota për Tramp dhe 209 për Klintoni.  Rezultatet po ndryshojnë tani me mjaft shpejtësi. Në Florida e cila ka 29 vota zgjedhore është projektuar fitorja e Trampit.