KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Tusk: “Sulme shënojnë një nivel të ri të ulët nga terroristët në shërbim të urrejtjes dhe dhunës”
Deklaratat e Trampit, Task u bën thirrje liderëve të BE për unitet

Tusk: “Sulme shënojnë një nivel të ri të ulët nga terroristët në shërbim të urrejtjes dhe dhunës”

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, i ka cilësuar si tmerr sulmet terroriste të së martës në Bruksel, që kanë lënë të paktën 26 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.  “Këto sulme shënojnë një nivel të ri të ulët nga terroristët në shërbim të urrejtjes dhe dhunës” shkruan ai në një reagim për mediat.