KRYEFAQJA » LAJME » Vlorë,policia ka sekuestruar 11kg lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva
Vlorë,policia ka sekuestruar 11kg lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva

Vlorë,policia ka sekuestruar 11kg lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi më lëndë narkotike prej 11 kg e 400 gr, të llojit Cannabis Sattiva. Poseduesi i lëndës narkotike, shtetasi Mario Jaupi, 28 vjeç, banues në Vlorë, është arrestuar në flagrancë për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”. Shërbimet e Policisë së Vlorës bëjnë me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, është gjetur e fshehur sasia e lëndës narkotike prej 11 kg (kilogram) e 400 gr (gram) të llojit Cannabis Sattiva, e cila rezulton nën posedimin e Mario Jaupi-t. Lënda narkotike në formë boçesh, ishte fshehur në thasë me thurje, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Jaupaj ka qenë proceduar më parë për të njëjtën vepër penale.