KRYEFAQJA » LAJME » VOLEJBOLL FEMRA – PËRGATITJET E KOMBËTARES
kombetarja e volejbollit femra, pergatitjet, volejboll, lajme sport

VOLEJBOLL FEMRA – PËRGATITJET E KOMBËTARES

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për femrave, e cila drejtohet nga trajnerët Altin Martiro dhe Roland Tarja, Shqipëria, do të jetë pjesëmarrëse në Ligën e Evropës, ku do të ketë përballë Poloninë, Bjellorusinë dhe Sllovakinë. Për trajneri Martiro, drejtimi i Kombëtares është privilegj, por edhe përgjegjësi.

Për Martiron, Kombëtarja do të jetë në ndërthurje me lojtareve që luajnë në kampionatin shqiptar, me ato që luajnë jashtë Shqipërisë.

Në kuadër të Ligës së Evropës, nga data 3, deri më 5 qershor 2016, faza e parë e grupit të vajzave kuqezi do t’i luajë ndeshjet në Poloni, ndërsa faza e dytë do të zhvillohet në Shqipëri, nga data 17, deri më 19 qershor 2016.