KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Xhelalabad: 13 të vrarë te shtëpia e një politikanit gjatë një feste familjare
xhelalabad 13 te vrare ne nje sulm tek shtepia politikanit gjate nje feste familjare

Xhelalabad: 13 të vrarë te shtëpia e një politikanit gjatë një feste familjare

Të paktën 13 persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën në Pakistan nga një sulm vetëvrasës kundër shtëpisë së një politikani lokal në qytetin lindor, Xhelalabad. Sulmuesi e aktivizoi eksplozivin në shtëpinë e politikanit ku ishin mbledhur shumë njerëz për te festuar lirimin e vëllait të tij nga talebanët. Vete politikani nuk është dëmtuar. Zëdhënësi i talebanëve lajmëroi se ata nuk kane lidhje me këtë sulm.