Rama: “Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor…”

Rama lufta kunder informalitetit

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar edhe më tej deklaratat e tij kundër informalitetit. Në ditën e parë të nisjes së operacionit të paralajmëruar në të gjithë vendin zoti Rama quajti një “luftë” në territorin e zhvillimit ekonomik e tregtar. Deklaratat e tij gjatë një takimi me ministrat, drejtues të tatimeve ...

Më shumë

Basha: Aksioni kundër informalitetit? Kërbaç për të pamundurit, shkelje syri për miqtë!

Basha fejsbuk

Paralajmërimet e kryeministrit Rama për fillimin me 1 shtator të aksionit kombëtar kundër informalitetit, shihen jo vetë me mosbesim nga opozita e djathtë shqiptare. Kreu i saj Lulzim Basha, duke reaguar nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk, shkruan se aksioni do të godasë të pamundurit dhe do të favorizojë klientelën e qeverisë. ...

Më shumë

Tragjedi në minerën e Selishtës

Miniera

Dy minatorët kanë humbur jetën në një aksident tragjik në galerinë e kromit në minierën e Selishtës në Peshkopi, ditën e dielë. Minatorët, dy kushërinjtë Miftar Losha 55 vjec dhe Albert Losha, 32 vjec, janë zënë poshtë nga një masiv gurësh që është shembur papritur. Ata janë transportuar me urgjencë ...

Më shumë