Italia, Gjermania dhe Franca, i kërkojnë BE një përgjigje të fortë ndaj krizës së emigrantëve

Emigrantet

Italia, Gjermania dhe Franca, kanë nënshkruar së bashku një dokument politik ku i kërkojnë Bashkimit Europian rishikimin e rregullave europiane në të drejtën e azilit për emigrantët. Dokumenti u firmos nga ministri i Jashtëm italian Gentiloni, ai gjerman Steinmeier e francezi Fabius. Nëpërmjet tij u kërkohet vendeve të BE një ...

Më shumë

Januzaj tek Borusia e Dortmundit

Januzaj tek Borusia

Adnan Januzaj do të lërë Mançester Junajtid, pasi është huazuar nga skuadra gjermane e Borusias së Dortmundit, fanellën e së cilës do ta veshë deri më 30 qershor të vitit 2016. Lajmi është konfirmuar nga vet lojtari, i cili fillmisht ka postuar një foto me fanellën e Dortmundit, ku do ...

Më shumë

Rama: “Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor…”

Rama lufta kunder informalitetit

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar edhe më tej deklaratat e tij kundër informalitetit. Në ditën e parë të nisjes së operacionit të paralajmëruar në të gjithë vendin zoti Rama quajti një “luftë” në territorin e zhvillimit ekonomik e tregtar. Deklaratat e tij gjatë një takimi me ministrat, drejtues të tatimeve ...

Më shumë

Basha: Aksioni kundër informalitetit? Kërbaç për të pamundurit, shkelje syri për miqtë!

Basha fejsbuk

Paralajmërimet e kryeministrit Rama për fillimin me 1 shtator të aksionit kombëtar kundër informalitetit, shihen jo vetë me mosbesim nga opozita e djathtë shqiptare. Kreu i saj Lulzim Basha, duke reaguar nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk, shkruan se aksioni do të godasë të pamundurit dhe do të favorizojë klientelën e qeverisë. ...

Më shumë