KRYEFAQJA » Tag Archives: 1 miliarde dolare investime

Tag Archives: 1 miliarde dolare investime

Rama: Së shpejti nis programi kombëtar 1 miliard dollarë për rindërtim

Grabitja e parave të bankës, Rama merr në mbrojtje policinë

Pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, kryeministri socialist Edi Rama, ka këmbënglur se reformat ekonomike të ndërmarra nga qeveria e tij, kanë qenë të suksesshme dhe ekonomia e vendit u rrit me 3.4 përqind. “Reformat ekonomike të qeverisë shqiptare janë me rëndësi jetike për të rritjen …

Më shumë