KRYEFAQJA » Tag Archives: 12 mijë refugjatë vazhdojnë pritjen në kushte të vështira

Tag Archives: 12 mijë refugjatë vazhdojnë pritjen në kushte të vështira

Në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë, 12 mijë refugjatë vazhdojnë pritjen në kushte të vështira

Reshjet e shiut gjatë natës ua vështirësuan pritjen e gjatë refugjatëve të bllokuar në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë. Uji vershoi natën edhe brenda cadrave ndërsa njerëzit ndezen zjarre në mëngjes për t’u tharë. Në kampin e improvizuar me cadra popullsia sa vjen e shtohet. Sipas vetë refugjatëve, tashme aty …

Më shumë