KRYEFAQJA » Tag Archives: 2000 fermerë

Tag Archives: 2000 fermerë

Greqi: Fermerët protestojnë kundër politikave qeveritare

Rreth 2000 fermerë nga Kreta protestuan në qendër të Athinës kundër politikave qeveritare në sektorin e bujqësisë. Protestuesit mbërritën në Portin e Pireut gjatë orëve të mëngjesit dhe në vazhdim marshuan drejt Ministrisë së Bujqësisë në sheshin “Vathis”. Pak para godinës së Ministrisë së Bujqësisë, policia bllokoi turmën, duke shkaktuar …

Më shumë