KRYEFAQJA » Tag Archives: Alepo

Tag Archives: Alepo

Bombardime në Damask

Bombardime në Damask

Forcat e regjimit sirian kanë bombarduar me intensitet sot në mëngjes pozicionet rebele në lindje të Damaskut pasi shtynë një ditë më parë një sulm të kryengritësve në shumë lagje të kryeqytetit. Luftime u konfirmuan nga banorët, të cilët thanë se predha artilerie dhe raketa ranë në brendësi të qytetit …

Më shumë

Siri: Rusia, kemi vrarë 35.000 ushtarë

Mbrojtjes i Rusisë, Serghiei Shoigu

Nga fillimi i operacioneve ushtarake në Siri, forcat ajrore ruse kanë bërë 18.000 sulme me 71.000 goditje kunder objektivave të “terroristëve”, duke vrarë 35.000 ushtarë, ndër të cilët 204 komandantë dhe duke shkatërruar 1.500 mjete luftarake. Këtë e tha ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Serghiei Shoigu. Përveç këtyre, gjithnjë sipas …

Më shumë