KRYEFAQJA » Tag Archives: art

Tag Archives: art

Ermonela josh skenën dhe median në Australi

ermonela jaho, australi, soprano, fame boterore, muzike, kulture, art, opera, traviata

Ermonela Jaho, ka kaluar me sukses provën gjenerale në Traviatën që pritet të jetë suksesi i radhës në Operan e Sidneyt. Televizioni australian “7 neës” transmetoi një shërbim televiziv dedikuar sopranos shqiptare me fjalët: Sopranoja e njohur ndërkombëtarisht Ermonela Jaho përfundoi me sukses provën gjenerale për debutin e saj në …

Më shumë

Këngët ruse të ansamblit Vertograd në Tiranë

ansambli vertograd, kenge, ruse, tirane, shfaqje, kulture, art

Tingujt dhe entuziasmi rus përmes këngëve më të famshme u përcollën dje në mbrëmje nga ansambli muzikor “Vertograd” në Tiranë. Këngët më të preferuara ruse si “Katjusha”, “Ochi chernye”, “Mbrëmjet e Moskës”, “Kalinka”, por edhe shumë të tjera, u interpretuan me shumë emocion dhe talent  për kryeqytetasit. Publiku pjesëmarrës ishte nga …

Më shumë