KRYEFAQJA » Tag Archives: Belgjikë

Tag Archives: Belgjikë

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Për mëse një orë e gjysëm, përfaqësuesë të komunitetit shqiptarë në Belgjikë protestuan përpara ambasadës franceze në Bruksel duke kërkuar lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Inisiativa e deputetit të Partisë Socialiste të Belgjikës, Amet Gjana, u mbështet nga disa shoqata shqipëtare, që kishin ardhur …

Më shumë

Goli 7-sekondësh i Belgjikës

Belgjike, gol, 7 sekonda, gjibraltari, futboll

E çfarë mund të bësh për 7 sekonda? Në rastin e Belgjikës, mund të shënosh golin më të shpejtë në historinë e Eliminatoreve të Botërorëve. Ky privilegj i ka takuar sulmuesit belg, Kristian Benteke, i cili bëri të mundur që Gjibraltari ta nisë në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen …

Më shumë

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

I shumëkërkuari Aalah Abdeslam është plagosur dhe arrestuar nga forcat belge gjatë një operacioni të zhvilluar të premten në lagjen Molenbek të Brukselit. Lajmi u raportuar fillimisht nga mediat belge, sipas të cilave gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i plagosur edhe një tjetër person përveç 26-vjeçarit. Salah Abdeslam u …

Më shumë