KRYEFAQJA » Tag Archives: Berisha

Tag Archives: Berisha

Opozita akuzon një përfaqësues të BE-së si të kapur nga kryeministri Rama

basha, mediu, berisha, Basha me aleatët e ti, Berisha e Mediu

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian, Eduart Auer do të përballet me ankesë zyrtare të opozitës, që do të depozitohet pranë instancave ndërkombëtare. Lulzim Basha dhe aleatët e tij firmosën paraditen e së enjtes, shkresën informuese që do ti drejtohet BE-së, në lidhje me deklaratat e bëra prej Auer në takimin me …

Më shumë

Berisha paralajmëron Ramën : ” Revolucionin mos e nxeh”

Berisha paralajmëron Ramën : " Revolucionin mos e nxeh"

Ish-kryeministri dhe figura kryesore e demokratëve ne opozitë Sali Berisha, vazhdon të ushtrojë një presion në rritje ndaj kryeministrit socialist Edi Rama, për ta detyruar të japi dorëheqjen. Të enjten nga çadra e protestës para selisë së qeverisë, zoti Berisha ka përmendur sërish fjalën revolucion. “Mos e merr shpirtin paqësor …

Më shumë

KQZ diskuton deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë

KQZ diskuton deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që prej orës 14.00 është mbledhur për të shqyrtuar projekt vendimet për  deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë, mes tyre janë emrat e 13 deputetëve të kuvendit dhe 8 kryetarëve të bashkive. Komisioni po merr në shqyrtim formularët që kanë dorëzuar deputetët, Berisha, Halimi, …

Më shumë

“La gazzetta dello sport”, “Itali – Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

"La gazzetta dello sport", "Itali - Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë"

Prestigjozja italiane, “La gazzetta dello sport”  i ka kushtuar një artikull kryesor ndeshjes Itali-Shqipëri, duke vënë në dukje jo vetëm futbollin, por edhe marrëdhëniet midis dy popujve. Itali-Shqipëri, e programuar për t’u luajtur të premten më 24 mars në Palermo, nuk do të jetë një ndeshje si gjithë të tjerat. Jo …

Më shumë

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhjet të cilat nuk do të shtyhen!

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhje!

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur sërish poshtë kërkesën e opozitës së djathtë për krijimin e një qeverie teknike, ndërsa u shpreh i gatshëm që të dialogojë për reformën zgjedhore e cila do të aplikohet në zgjedhjet e përgjithshme të 18 qershorit, për të cilat ai u shpreh kategorik se …

Më shumë