KRYEFAQJA » Tag Archives: Berisha

Tag Archives: Berisha

“La gazzetta dello sport”, “Itali – Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

"La gazzetta dello sport", "Itali - Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë"

Prestigjozja italiane, “La gazzetta dello sport”  i ka kushtuar një artikull kryesor ndeshjes Itali-Shqipëri, duke vënë në dukje jo vetëm futbollin, por edhe marrëdhëniet midis dy popujve. Itali-Shqipëri, e programuar për t’u luajtur të premten më 24 mars në Palermo, nuk do të jetë një ndeshje si gjithë të tjerat. Jo …

Më shumë

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhjet të cilat nuk do të shtyhen!

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhje!

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur sërish poshtë kërkesën e opozitës së djathtë për krijimin e një qeverie teknike, ndërsa u shpreh i gatshëm që të dialogojë për reformën zgjedhore e cila do të aplikohet në zgjedhjet e përgjithshme të 18 qershorit, për të cilat ai u shpreh kategorik se …

Më shumë

Berisha sulmon ashpër Sorosin dhe Ramën, por edhe Lu dhe Vlahutin

Berisha sulmon ashpër Sorosin dhe Ramën, por edhe Lu dhe Vlahutin

Ish kryeministri demokrat Sali Berisha ka ndërmarrë të enjten sulmin më të ashpër ndaj multimiliarderit dhe filantropit amerikan Xhorxh Soros. Ai e konsideroi atë si kryemafiozin politik të planetit si dhe mostër të korrupsionit dhe krimit, ndërsa bëri thirrje ndërkombëtare që ai të shpallej “person non grata”. Deklaratat e tij …

Më shumë

Berisha replikon me Flekenshtejn: Soros- kryespekullanti i planetit duhet të hetohet nga PE

Berisha replikon me Flekenshtejn: Soros- kryespekullanti i planetit duhet të hetohet nga PE

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha, ka replikuar publikisht me reporterin për Shqipërinë, Knut Flekenshtein, pasi ky i fundit në një konferencë për shtyp i kishte kërkuar sikurse u shpreh “…të mos fliste më për këto përralla sorosiane”. Në një reagim në Fejsbuk ndonëse zoti Berisha e konsideron deklaratën e eurodeputetit …

Më shumë