KRYEFAQJA » Tag Archives: bombardime

Tag Archives: bombardime

Bombardime në Damask

Bombardime në Damask

Forcat e regjimit sirian kanë bombarduar me intensitet sot në mëngjes pozicionet rebele në lindje të Damaskut pasi shtynë një ditë më parë një sulm të kryengritësve në shumë lagje të kryeqytetit. Luftime u konfirmuan nga banorët, të cilët thanë se predha artilerie dhe raketa ranë në brendësi të qytetit …

Më shumë

Rusia bombardon Sirinë

Avionët rusë kryen misione luftarake mbi Siri nga një bazë iraniane, hera e parë që një fuqi e madhe e bën këtë që prej revolucionit islamik të vitit 1979. Bombarduesit rusë u ngritën në fluturim nga baza ajrore Hamedan në perëndim të Iranit dhe goditën objektiva të Shtetit Islamik dhe …

Më shumë