KRYEFAQJA » Tag Archives: Donald Tramp

Tag Archives: Donald Tramp

SHBA, Trampi ende pa kabinet

SHBA, Trampi ende pa kabinet

Ndonëse kanë kaluar disa ditë që nga inaugurimi i  presidentit Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, ai ende nuk ka një kabinet qeverisës. Deri më tani, pjesë e administratës janë zyrtarisht Xhejms Mattis, i cili do të drejtojë Departamentin e Mbrojtjes si dhe John Kelly, i cili do të …

Më shumë

Tramp akuzon se janë shkelur rëndë rregullat gjatë votimit partiak

Tramp: "Është koha që Amerika të shërojë plagët e përçarjes"

Pretenduesi për kandidat i Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale në SHBA Donald Tramp kërkoi votim të ri në Ajoua, pasi e akuzoi kundër kandidatin Ted Kruz për “mashtrim”.Tramp akuzon se janë shkelur rëndë rregullat gjatë votimit partiak në këtë shtet, pasi gjatë kohës së votimit, personat nga shtabi zgjedhor i …

Më shumë

Donald Tramp mposhtet në Ajova

Senatori nga Teksasi, Ted Cruz, një konservator që nuk ka shumë mbështetje nga udhëheqësit e partisë së tij, fitoi garen e kandidateve republikanë në Ajova më 1 shkurt, duke mposhtur miliarderin Donald Tramp. Kruz arriti të mbarre 28 për qind të votave të anëtarëve të partisë kurse Trampi 24 për qind. Për …

Më shumë