KRYEFAQJA » Tag Archives: Durrësi

Tag Archives: Durrësi

Shqipëria përfshihet nga moti i keq

Shqipëria përfshihet nga moti i keq

Pjesa më e madhe e Shqipërisë është përfshirë orët e fundit nga rreshje të forta shiu duke krijuar probleme të shumta veçanërisht në qarkullim. Njoftimet e deritanishme bëjnë të ditur bllokimi i disa prej akseve kryesore rrugore brenda qytetit të Tiranës duke krijuar vështirësi në qarkullimin e qytetarëve. Punonjësit e …

Më shumë

“Qyteti im” në RTSH-Durrësi

durresi qyteti im reportazh rtsh durres

Rrallë ndodh që emri i një qyteti dhe mbiemri që i kanë zgjedhur njerëzit ndër shekuj, të jenë gati sinonime të njëri-tjetrit. I tillë është Durrësi dhe mbiemri “i madh”. Në lashtësi Durrësi figuron një nga qytetet më të mëdhenj, jo vetëm në trevat shqiptare, por edhe në të gjithë Mesdheun. Ai …

Më shumë