KRYEFAQJA » Tag Archives: Futboll

Tag Archives: Futboll

Futboll në RTSH

Futboll në RTSH

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit luan sot dy ndeshjet e fundit të javës së saj të 29-të duke nisur nga ora 16:00. Në Gjirokastër Luftëtari pret Flamurtarin. Kjo sfidë vë përballë vendasit, që synojnë një vend në Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm, me vlonjatët, që po luftojnë …

Më shumë

Revoltohen tifozët e Flamurtarit

Revoltohen, tifozët e Flamurtarit, flamurtari, tirana, futboll

Flamurtari ka humbur përballë Skënderbeut duke rrezikuar shumë qëndrimin në kategori. Ndeshja ka qenë e tensionuar dhe është ndërprerë disa herë nga gjyqtari I takimit, pas sharjeve në drejtim të tij. Pas takimit tifozët vlonjatë kanë nxjerrë lojtarët e tyre nga dhomat e zhveshjes, për të diskutuar për situatën. Ata …

Më shumë

Armand Duka për Kombëtaren: “Kjo kombëtare meriton të respektohet më shumë, edhe në këto ditë jo të mira.”

Armand-Duka, per kombetaren, flet, fshf, futboll

Në një mesazh të publikuar në faqen e internetit të Federatës, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, e cilëson si të nxituar reagimin e Taulant Xhakës dhe kërkon mirëkuptim ndaj tij, por gjithashtu kërkon të respektohen vendimet e trajnerit. “Duhet ta pranojmë që pritshmëria dhe ndjeshmëria ndaj rezultateve të kombëtares pas …

Më shumë

Emocione të pafundme në maratonën e transmetimeve në RTSH

Emocione të pafundme në maratonën e transmetimeve në RTSH

Maratona transmetimesh sportive në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, e cila ka ngritur siparin me “klasiken” e basketbollit evropian, Real Madrid-Barcelona do të vazhdojë me një tjetër sfidë të Euroligës së basketbollit, atë Baskonia-Panathinaikosit. Në fakt, këto dy sfida janë vetëm nisja e një serie transmetimesh, që vijon në mesnatë me …

Më shumë