KRYEFAQJA » Tag Archives: Gjosha

Tag Archives: Gjosha

Gjosha për RTSH: Shpresoj që të gjitha palët të jenë të martën në kuvend!

Gjosha për RTSH: Shpresoj që të gjitha palët të jenë të martën në kuvend!

Seanca e jashtëzakonshme e së martës në parlamentin shqiptar, pritet të konfirmojë hapin e kërkuar nga BE për fillimin e Reformës në Drejtësi. Ministrja e integrimit Klajda Gjosha shpresëplotë për përmbushjen e kësaj procedure, i tha RTSH se thirrja për pjesëmarrjen e gjithë forcave politike në këtë proces mbetet sërish. …

Më shumë

Fleckenstein: Vendi i çdo force politike është në parlament! Për grevën nuk negocioj!

Fleckenstein: Vendi i çdo force politike është në parlament! Për grevën nuk negocioj!

Reporteri për Shqipërinë në PE Knut Fleckenstein ka deklaruar të martën në Tiranë se nuk do të negociojë lidhur me protestën që po zhvillon opozita e djathtë para selisë së qeverisë. “Protesta duket e qetë.Vendi i çdo force politike është në parlament.Do takoj Bashën dhe do diskutojmë, por nuk do …

Më shumë

Gjosha: Në Reformën në Drejtësi duhet të përfshihen të gjithë aktorët

Gjosha: Në Reformën në Drejtësi duhet të përfshihen të gjithë aktorët

Zbatimi i shpejtë i Reformës në Drejtësi, shkurton rrugën drejt BE-së. “Në konferencën “Reforma në sistemin e drejtësisë, sfidë dhe domosdoshmëri për integrimin e Shqipërisë në BE” ministrja e integrimit Klajda Gjosha, bëri sërish thirrje për t’i qëndruar deri në fund Reformës në Drejtësi, në kushtet kur për zbatimin e …

Më shumë

Linhart: Zgjedhjet kusht, nëse vendet anëtare nuk binden që në dhjetor

Kushti i shprehur i rekomandimit për negociatat, vetingu, do të bëjë pjesë të vetën dhe zgjedhjet, nëse vendet anëtare nuk binden plotësisht që në dhjetor. Michael Linhart, Sekretari i Përgjithshëm i Punëve të Jashtme të Austrisë, iu përgjigj pyetjes se Televizionit Publik se koha dhe opinioni i vendeve anëtare në …

Më shumë

Danielson: Çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi

Danielson: Çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi

Drejtori i përgjithshëm per zgjerimin në Komisionin Europian, Kristian Danielson, shprehu mbështjen europiane për reformat në Shqipëri, ndërsa theksoi se çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi, e në veçanti nga zbatimi i Ligjit të Vetingut. Duke folur të mërkurën në Tiranë në një konferecë …

Më shumë

Shqipëria kërkon iplementimin e reformës me çeljen e kapitujve 23 dhe 24

Shqipëria kërkon iplementimin e reformës me çeljen e kapitujve 23 dhe 24

Implementimi i Reformës në Drejtësi, tashmë të miratuar, do të kryhet nëpërmjet çeljes së bisedimeve mbi kapitujt 23 dhe 24 të tyre. Kërkesa është bërë nga ministrja e integrimit Gjosha në takimin informal të Ministrave dhe Sekretarëve të Shteteve për Çështjet Europiane në Sllovaki, ku ishte i pranishëm edhe Komisioneri …

Më shumë

Gjosha në Hagë:Të vendosur të avancojmë me integrimin

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi në Hagë të Holandës një takim me Robert De Groot, Drejtor për Integrimin Europian në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Hollandës. Gjithashtu, ministrja takoi edhe Daphne Bergasma, Drejtoreshë e Departamentit të Europës në Ministrinë e Punëve te Jashtme. Pavarësisht sfidave që po …

Më shumë

Gjosha në Bruksel:Të rinjt janë ata që i duhen europës sot

Gjosha: Në Reformën në Drejtësi duhet të përfshihen të gjithë aktorët

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha dhe ministri mirëqenies sociale Blendi klosi morën pjesë në konferencën “Një e ardhme më e mirë për Rininë në Ballkanin Perëndimor” që u mbajt në Bruksel. Konferenca, e organizuar nga Eurodeputetët, Fajon dhe Bogovič, bëri thirrje për inkurajimin e të rinjve si detyrim dhe përgjegjësi …

Më shumë