KRYEFAQJA » Tag Archives: grate

Tag Archives: grate

Basha : Parlamenti i ri do të ketë përfaqësim dinjitoz të grave dhe vajzave shqiptare

Opozita : Duam qeveri teknike, ndryshe nuk regjistrohemi në zgjedhje!

Në Ditën Ndërkombëtare të Grave, kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha ka premtuar më shumë kujdes për gratë dhe vajzat shqiptare. Duke folur nga sheshi i protestës para selisë së qeverisë, zoti Basha tha se politika do të sigurojnë punësim dinjitoz për gruan shqiptare, kuota pozitive në administratën publike dhe …

Më shumë

Forumi gruas socialiste propozon ndryshime ligjore për kuotat gjinore

Gratë kërkojnë që ligji të parashikoje kuota të barabarta me burrat që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një tryezë të rrumbullakët, kryetarja e gruas socialiste Olta Xhaçka dhe nënkryetarja e kuvendit Valentina Leskaj,u shprehen se ky nuk ëshshtë një favor, por një detyrim, që të gjejnë përfaqësim dinjitoz edhe …

Më shumë