KRYEFAQJA » Tag Archives: Hungaria

Tag Archives: Hungaria

BE vendeve anëtare: Masa nëse refuzoni sistemimin e refugjatëve

BE vendeve anëtare: Masa nëse refuzoni sistemimin e refugjatëve

Bashkimi Evropian paralajmëroi se mund të fillojë të marrë masa kundër vendeve anëtare nëse vazhdojnë të refuzojnë pjesëmarrjen në planin e organizatës për sistemimin e refugjatëve. Vetëm dy vende: Finlanda dhe Malta, i kanë respektuar detyrimet sipas programit, ndërsa dhjetra mijëra refugjatë vazhdojnë të jenë bllokuar në vendet e jugut …

Më shumë

Resuli për RTSH: Në Azerbajxhan do bëjmë maksimumin

Resuli për RTSH: Në Azerbajxhan do bëjmë maksimumin

Ndonëse kualifikimi i Shqipërisë për në fazën tjetër të Eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit të Sallës ishte historik, për trajnerin e kuqezinjve, Erind Resuli, gjithçka ishte fryt i një pune disavjeçare. “Ne kishim kohë që përgatiteshim për këtë sukses, e ëndërronim pasi ishte eleminatorja e tretë që unë kisha …

Më shumë