KRYEFAQJA » Tag Archives: Isa Mustafa

Tag Archives: Isa Mustafa

Mustafa: Normalizimi i marrëdhënieve Prishtinë-Beograd po shkon “mjaft vështirë”

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës po shkon “mjaft vështirë”. Ai shtoi se në Kosovë akoma ekzistojnë strukturat paralele që  veprojnë me mbështetjen e Serbisë. “Është një proçes mjaft i vështirë. Ne kemi ndërhyrje të madhe të Serbisë në punët e …

Më shumë

Mustafa – Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Mustafa - Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Prishtinë një takim me Kryeministrin Isa Mustafa. Sipas njoftimeve zyrtare, biseda u përqëndrua në zhvillimet në Kosovë e rajon dhe avancimin e axhendës së bashkëpunimit mes dy vendeve në fokusin edhe të sfidave të përbashkëta. Dy Kryeministrat vlerësuan nivelin e bashkëpunimit dhe theksuan nevojën e vazhdimit të adresimit …

Më shumë

Kosovë, Qeveria shtyn procedimin e ratifikimit të Demarkacionit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka mbështetur shtyrjen për pak kohë të procedimit në Kuvend për ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, përderisa të hapet edhe një debat publik me ekspertët. Megjithatë, Mustafa sërish ka shprehur bindjen, se me marrëveshjen aktuale për Demarkacion, Kosova nuk …

Më shumë

Kosovë, qeveria miraton ndryshimet në projektligjin e financave publike

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, në të cilën ka miratuar një projektligj dhe dokumente të tjera në kuadër të përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore. Në hapje të mbledhjes, kryeministri Isa Mustafa duke folur për lirimin nga detyra të ministrit Ferid …

Më shumë

Mustafa deputetëve të PE: Të përkushtuar në reformat euro-integruese

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim delegacionin e Parlamentit Evropian, i cili do të marrë pjesë në takimin e Komisionit Parlamentar BE-Kosovë për Stabilizim Asociim. Pjesë e delegacionit të kryesuar nga Tonino Picula, ishin zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, europarlamentarët Dubravka Suica, Tanja Fajon, Jozo Rados, …

Më shumë