KRYEFAQJA » Tag Archives: Kryeministri

Tag Archives: Kryeministri

Mustafa – Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Mustafa - Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Prishtinë një takim me Kryeministrin Isa Mustafa. Sipas njoftimeve zyrtare, biseda u përqëndrua në zhvillimet në Kosovë e rajon dhe avancimin e axhendës së bashkëpunimit mes dy vendeve në fokusin edhe të sfidave të përbashkëta. Dy Kryeministrat vlerësuan nivelin e bashkëpunimit dhe theksuan nevojën e vazhdimit të adresimit …

Më shumë

Rama: Së shpejti nis programi kombëtar 1 miliard dollarë për rindërtim

Grabitja e parave të bankës, Rama merr në mbrojtje policinë

Pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, kryeministri socialist Edi Rama, ka këmbënglur se reformat ekonomike të ndërmarra nga qeveria e tij, kanë qenë të suksesshme dhe ekonomia e vendit u rrit me 3.4 përqind. “Reformat ekonomike të qeverisë shqiptare janë me rëndësi jetike për të rritjen …

Më shumë

Kryeminstri Rama në Mirditë

Kryeminstri Rama në Mirditë

Nga Rruga e Kombit, ku inspektoi 2 zona të dëmtuara, kryeministri Rama, akuzoi kundërshtarin e tij politik, Lulzim Basha, se kur drejtonte ministrinë e transporteve, ka zbatuar një projekt aspak serioz aksin që lidh Shqipërinë me Kosovën, i cili vazhdimisht shkakton probleme. Drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premci e njohu …

Më shumë

Basha: Rama ka ndarë punët, buxhetin për vete, drogën me kriminelët, burgun për popullin

lBasha: Rama ka ndarë punët, buxhetin për vete, drogën me kriminelët, burgun për popullin

Kryetari i Partisë Demokratike në opozitë Lulzim Basha akuzon kryeministrin socialist Edi Rama se ka kthyer në sistem korrupsionin. Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Kuçovë dhe në Urën Vajgurore, zoti Basha tha se përfituesit kryesorë të tenderave janë 11 miqtë e shefit të qeverisë. “Vetëm këtë vit …

Më shumë