KRYEFAQJA » Tag Archives: Lulzim Basha

Tag Archives: Lulzim Basha

Zgjedhjet e 18 qershorit, opozita këmbëngul në votimin dhe numërimin elektronik

Zgjedhjet e 18 qershorit, opozita këmbëngul në votimin dhe numërimin elektronik

Opozita shqiptare duket se ka vendosur ta kthejë në “kalë beteje” votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Pas një takimi të mërkurën mes partive të opozitës në parlament, por edhe jashtë tij, Lulzim Basha kreu i PD, ka konfiguruar qendrimin e tyre për këtë çështje. “Votimi …

Më shumë

Lulzim Basha: Jam i tronditur nga krimet e tmerrshme në Fier dhe në Korçë.

Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate për shtyp shprehet se ndjehet i tronditur nga krimet në familje të ndodhura në Fier dhe Korçë, që i kanë marrë jetën grave dhe fëmijëve të pafajshëm. Sipas Bashës këto ngjarje me shumë se krime individuale reflektojnë gjëndjen e varfërisë dhe …

Më shumë

Basha: “Gjendja e rëndë e vendit kërkon ti prijmë ndryshimit, jo ta presim atë.”

lulzim basha, delvine, te rrezojme qeverine, me vote, qytetaret

Në takimin me demokratë të Delvines, Kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi dramatik realitetin shqiptar. Basha tha se qytetarët janë braktisur nga qeveria e cila jeton në botën e saj të luksit përkundrejt gjëndjes së mjerueshme ekonomike sociale të vendit. “Ka ardhur ora e ndryshimit të madh. Bej apel për krijimin e …

Më shumë