KRYEFAQJA » Tag Archives: malta

Tag Archives: malta

PPE mblidhet në Maltë

PPE mblidhet në Maltë

Partitë Popullore Evropiane, në kongresin që nisi të mërkurën në Maltë, do të miratojë një rezolutë mbi Ballkanin Perëndimor, e cila thekson se e ardhmja e këtij rajoni është në Bashkimin Evropian. Rezoluta do të diskutohet dhe miratohet gjatë kongresit plenar dy ditor. Dokumenti thekson se perspektiva për inkuadrimin e …

Më shumë

BE vendeve anëtare: Masa nëse refuzoni sistemimin e refugjatëve

BE vendeve anëtare: Masa nëse refuzoni sistemimin e refugjatëve

Bashkimi Evropian paralajmëroi se mund të fillojë të marrë masa kundër vendeve anëtare nëse vazhdojnë të refuzojnë pjesëmarrjen në planin e organizatës për sistemimin e refugjatëve. Vetëm dy vende: Finlanda dhe Malta, i kanë respektuar detyrimet sipas programit, ndërsa dhjetra mijëra refugjatë vazhdojnë të jenë bllokuar në vendet e jugut …

Më shumë

Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo e Maltës arrijnë marrëveshje ne fushën e gjykimit

Federata-Shqiptare-e-Futbollit, malta, shiperia, marreveshje, rregulla, futboll, sport

Sipas një njoftimi për shtyp, Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo e Maltës kanë arritur një akord të përbashkët në fushën e gjykimit. Njoftimi i afishuar në faqen zyrtare në Interent të organizmit që qeveris futbollin shqiptar sqaron se bëhet fjalë për shkëmbim gjyqtarësh në ndeshjet e veprimtarive të ndryshme, …

Më shumë