KRYEFAQJA » Tag Archives: meta

Tag Archives: meta

Festohet Dita e Sulltan Novruzit

Festohet Dita e Sulltan Novruzit

Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë më 22 mars Ditën e Sulltan Novruzit. Kjo ditë përkon me lindjen e Imam Aliut në Qabe dhe simbolizon lindjen e shpresës dhe rigjallërimin e natyrës. Me këtë rast besimtarët shprehin urimet më të mira. Në cermoninë e organizuar në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në Tiranë, Kryegjyshi …

Më shumë

Rama takohet me ambasadorët

Rama takohet me ambasadorët

Në Shqipëri komuniteti ndërkombëtar duket se po riaktivizon përpjekjet e tij për të zgjidhur krizën në të cilën kanë hyrë marrëdhëniet mes maxhorancës së majtë dhe opozitës së djathtë, pasi kjo e fundit po këmbëngul në dorëheqjen e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të çojë …

Më shumë

Kryeparlamentari Meta viziton Finlandën

Kryeparlamentari Meta viziton Finlandën

Forcim të bashkëpunimit dypalësh, veçanërisht në fushat e mbrojtjes dhe sigurisë në kuadër të zhvillimeve globale, ishin kryefjalë e takimit mes kreut të kuvendit Ilir Meta dhe, kryetarit të Komisionit të Mbrojtjes në Parlamentin e Finlandës Ilka Kanerva. Kryeparlamentari nënvizoi se, se Shqipëria si vend anëtar i NATO-s mbështet partneritetin …

Më shumë

Rama : Ndryshimet në qeveri, hapin siparin e një beteje të re për Shqipërinë e gjeneratës tjetër

Rama : Ndryshimet në qeveri, hapin siparin e një beteje të re për Shqipërinë e gjeneratës tjetër

Kryeministri socialsit Edi Rama lajmëroi të dielën ndryshimet në kabinetin qeveritar, të cilat sipas tij bëhen për të hapur siparin e një beteje të re për Shqipërinë e gjeneratës tjetër me zgjedhjet e pergjithshme të 18 qershorit. Në komunikimin e tij javor të dielën, zoti Rama përmendi emrat e ministrave …

Më shumë