KRYEFAQJA » Tag Archives: muzike

Tag Archives: muzike

Ermonela josh skenën dhe median në Australi

ermonela jaho, australi, soprano, fame boterore, muzike, kulture, art, opera, traviata

Ermonela Jaho, ka kaluar me sukses provën gjenerale në Traviatën që pritet të jetë suksesi i radhës në Operan e Sidneyt. Televizioni australian “7 neës” transmetoi një shërbim televiziv dedikuar sopranos shqiptare me fjalët: Sopranoja e njohur ndërkombëtarisht Ermonela Jaho përfundoi me sukses provën gjenerale për debutin e saj në …

Më shumë

RTSH sjell “Kur kënga nuk ishte Pazar”

donika mustafaj, kur kenga nuk ishte pazar, dokumentar, rtsh, muzike, tekste shqip

Gazetarja Donika Mustafaj vjen para publikut me dokumentarin e saj të dhjetë, titulluar “Kur kënga nuk ishte Pazar” prodhim i Radio Televizionit Shqiptar. Brenda gjashtëdhjetë minutave gazetarja Mustafaj, bën zbërthimin estetik të këngës shqiptare, veçanërisht ato kushtuar dashurisë. Përballë teksteve të dikurshme të këngëve për dashurinë, ajo vendos tekstet e …

Më shumë