KRYEFAQJA » Tag Archives: Nishani

Tag Archives: Nishani

Shqipëria dhe Kina do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike

Shqipëria dhe Kina do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike

Shqipëria dhe Kina do të intensifikojnë punën e Komisionit Ekonomiko-Tregtar, një nismë kjo e dy vendeve që po shqyrton potencialet dhe mundësitë për bashkëpunim të mëtejshëm. Për këtë qëllim, ministrat e linjës së dy vendeve do të shkëmbejnë listat e projekteve strategjike në Shqipëri, për të shqyrtuar hapsirat ku mund …

Më shumë

Senatori McCain viziton Tiranën

Senatori McCain viziton Tiranën

Senatori amerikan John McCain vizitoi Shqipërinë të premten. Sipas një njoftimi të ambasadës amerikane në Tiranë, si kryetar i Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura, senatori McCain u takua me Presidentin Bujar Nishani, Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta dhe udhëheqësin e opozitës Lulzim Basha. Ai theksoi …

Më shumë

Nishani: Palët të ulen në tryezën e dialogut me axhendë serioze!

Nishani: Palët të ulen në tryezën e dialogut me axhendë serioze!

Presidenti Bujar Nishani u ka bërë të premten thirrje partive politike në Shqipëri të dialogojnë për të ç’tensionuar situatën dhe për tu dhënë mundësi qytetarëve të votojnë në zgjedhjet e ardhshme politike. “Institucioni i Presidentit të Republikës i bën thirrje palëve të ulen në tryezën e dialogut me axhendë serioze …

Më shumë

McCain viziton Tiranën

McCain viziton Tiranën

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain viziton të premten Shqipërinë. Vizita e tij është pjesë e një turi në disa vende të Ballkanit. zoti McCain do të takohet me gjithë kupolën e shtetit, presidentin Bujar Nishani, kryeministrin Edi Rama, kryetarin e parlamentit Ilir Meta, …

Më shumë

Presidencë, betohen ministrat e rinj

Zgjedhja e presidentit, dështon dhe mundësia e dytë

Katër ministrat e rinj të kabinetit Rama, ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj, ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ministrja e mirëqënies dhe rinisë Olta Xhaçka dhe ministri i pushtetit lokal Eduard Shalsi, u betuan të premten përpara Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Ata shoqëroheshin në këtë cermoni nga zv/kryeministri Niko Peleshi. …

Më shumë