KRYEFAQJA » Tag Archives: opozita

Tag Archives: opozita

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta zgjedhjet më 18 qershor

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta të zgjedhjeve më 18 qershor

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta, ka bërë thirrje për vazhdimin e Reformës në Drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente, ndërsa e ka cilësuar të rëndësishëm vazhdimin e dialogut politik për të garantuar standardet më të larta evropiane në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Zoti Meta i bëri …

Më shumë

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

“Ne jemi këtu në emër të insitucioneve europiane dhe autoriteteve të SHBA dhe nuk i kërkojmë gjërat në emer personal”. Raportuesi për Shqipërinë në PE Knut Flekenshtain, ka ndarë të mërkurën në një konferencë për shtyp, autoritetin mbi të cilin i adreson çështjet shqiptare dhe kujt i drejtohet në Shqipëri. …

Më shumë

Flekenshtajn për opozitën: Protesta ka vlera, por bojkoti i parlamentin nuk është mundësi!

Flakenshtajn për opozitën: Protesta ka vlera, por bojkoti i parlamentin nuk është mundësi!

Bojkoti i parlamentit nuk duhet të shihet si mundësi për opozitën shqiptare, pasi protesta në rrugë ka vlera, por nuk justifikon deputetët që janë zgjedhur për të shkuar në Kuvend. Kështu është shprehur në një intervistë ekskluzive për RTSH, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Flekenshtajn, pas takimeve të …

Më shumë

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Bashkimi Europian po punon ngushtë me autoritetet shqipëtare për arritjen e qëllimit në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Këtë përgjigje dha zëdhënësja e Komisionit, Maja Koçijançiç, kur u pyet nga RTSH lidhur me reagimin e kreut të opozitës shqiptare, Lulëzim Basha, sipas të cilit në BE “ka nga …

Më shumë

Rama: Vettingu, e vetmja rrugë për të mbrojtur popullin dhe Policinë e Shtetit

Rama: Vettingu, e vetmja rrugë për të mbrojtur popullin dhe Policinë e Shtetit

Kryeministri Edi Rama garantoi mbështetje të pakufishme për Policinë e Shtetit dhe Ministrin e Brendshëm, përballë akuzave dhe insinuatave jo vetëm nga opozita, por edhe nga rradhët e ligjvënësve aleatë në koalicion. Duke rikonfirmuar qëndrimin e tij, për vendosmëri të plotë në zbatimin e Reformës në Drejtësi, zoti Rama,i ktheu …

Më shumë

Tahiri: Opozita synon pengimin e vetingut dhe Reformës në Drejtësi! Ne e ftojmë të vijë në komision!

Tahiri: Me protestën e saj opozita synon pengimin e vetingut dhe Reformës në Drejtësi!

Ministri i brendshëm Saimir Tahiri e konsideroi të papranueshme protestën e opozitës së djathtë shqiptare dhe tha se synimi i saj është pengimi i procesit të vetingut dhe Reformës në Drejtësi. Duke folur nga Apolonia, ku se bashku me ministren Kumbaro u shprehë se mbrojtja e vlerave të trashëgimisë lidhen …

Më shumë

Policia: Protesta nga ora 12:00 deri në orën 16:00; Basha: Orën e vendosin qytetarët!

Policia: Protesta e opozitës do të zhvillohet nga ora 12:00 deri në orën 16:00

Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, njoftoi se ka marre masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim – proteste të organizuar nga opozita e djathtë ditën e shtunë. Sipas policisë protesta do të zhvillohet nga ora 12:00 deri në orën 16:00, nga bulevardin “Dëshmorët e Kombit” …

Më shumë