KRYEFAQJA » Tag Archives: parlament

Tag Archives: parlament

Parlament: Maxhoranca zgjedh anëtarët për komisionin ad hoc të vetingut, PDIU e pakënaqur

Parlamenti zgjedh tre anëtarë nga maxhoranca për komisionin ad hoc të vetingut

Në një seancë të jashtëzakonshme, parlamenti shqiptar ka zgjedhur të martën si anëtarë të komisionit ad-hoc që do të monitorojnë procesin e të vetingut deputetët socialistë, Vasilika Hysi dhe Ulsi Manja, si dhe deputetin e LSI Luan Rama. Parlamenti nuk ka miratuar kandidaturën e deputetit të PDIU Shpëtim Idrizi si …

Më shumë

Të martën, seancë e jashtëzakonshme parlamentare për verifikimin e kandidatëve për vettingun

Parlament, pritet votimi i komisioneve të vettingut

Pas dorëzimit në kuvend nga Avokati i Popullit i listës me kandidatë që formalisht i plotësojnë kriteret për t’u konsideruar si të përshtatshëm për t’u bërë pjesë e organeve të vettingut të prokurorëve dhe gjyqtarëve, por dhe atyre që nuk plotësojnë kriteret, si dhe listës së rekomandimeve të Operacionit Ndërkombëtar …

Më shumë

Hahn këshillon opozitën të hyjë në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë për reformat

Hahn këshillon opozitën të hyjë në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë për reformat

Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn duket se i ka kërkuar kreut të opozitës së djathtë Lulzim Basha, që partia e tij ta vazhdojë debatin politik në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë në reformat thelbësore që janë në rend të ditës në Shqipëri. Pas takimit mes zotit …

Më shumë