KRYEFAQJA » Tag Archives: PD

Tag Archives: PD

Rama takohet me Metën

Një ditë pas dështimit të negociatave mes eurodeputetëve dhe palëve politike në Shqipëri, kryeministri Edi Rama u takua me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Në takim ishin të pranishëm Sekretari i Përgjithshëm i këshillit të ministrave Engjëll Agaçi, deputeti Taulant Balla dhe Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili. Përmbajtja e bisedimeve …

Më shumë

Opozita e djathtë akuzon policinë se po bëhet palë me kryeministrin Rama

Opozita e djathtë akuzon policinë se po bëhet palë me kryeministrin Rama

Opozita shqiptare ka akuzuar të dielën Policinë e Shtetit se po bëhet palë me kryeministrin Rama duke kërcënuar qytetarët, sipas saj në një përpjekje të dëshpëruar për të ndalur popullin të shprehet. Deklarata e opozitës erdhi pasi Policia e Shtetit Policia u bëri thirrje qytetarëve dhe partive të shmangin pjesmarrjen …

Më shumë

ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive, opozita e kundërshton

Zgjedhjet e 18 qershorit, ASHE kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive

Partia Socialiste, Lëvizj Socialiste për Integrim dhe partitë e tjera të Aleancës për Shqipërinë Europiane, aktualisht në qeverisje, i kanë kërkuar të mërkurën KQZ që në mbështetje të ligjit të mundësojë shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike në zgjedhje si dhe të koalicioneve zgjedhore. Sipas letrës e cila …

Më shumë

Basha i vendosur edhe pas takimit me Gabriel: “Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti shkojmë deri në fund”

Basha i vendosur edhe pas takimit me Gabriel: "Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti shkojmë deri në fund"

Duket se asgjë nuk ka ndryshuar për opozitën e djathtë shqiptare pas deklaratave të forta në adresë të saj nga ministri i jashtëm gjerman Sigmar Gabriel të hënën në Tiranë. “Çdo përpjekje për të shkatërruar opozitën është një përpjekje për të shkatërruar Shqipërinë. Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti …

Më shumë

Rama në parlament: Partitë që qeverisin, nuk forcojnë partitë që kanë kundër, por garantojnë barazi në procesin e gjykimit nga populli!

Rama në parlament: Partitë që qeverisin, nuk forcojnë partitë që kanë kundër, por garantojnë barazi në procesin e gjykimit nga populli!

Ndërsa opozita e djathtë vazhdon protestën në ditë e 48 të saj, kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër në parlament pas akuzave se ai po synon të shkojë në zgjedhje pa opozitën. “Përpjekja për tu thënë shqiptarëve se pavarësisht të gjithave zgjedhjet pa opozitën nuk mund të bëhen, është një …

Më shumë