KRYEFAQJA » Tag Archives: Policia e Shtetit

Tag Archives: Policia e Shtetit

Opozita e djathtë akuzon policinë se po bëhet palë me kryeministrin Rama

Opozita e djathtë akuzon policinë se po bëhet palë me kryeministrin Rama

Opozita shqiptare ka akuzuar të dielën Policinë e Shtetit se po bëhet palë me kryeministrin Rama duke kërcënuar qytetarët, sipas saj në një përpjekje të dëshpëruar për të ndalur popullin të shprehet. Deklarata e opozitës erdhi pasi Policia e Shtetit Policia u bëri thirrje qytetarëve dhe partive të shmangin pjesmarrjen …

Më shumë

Policia thirrje qytetarëve dhe partive: Shmangin pjesmarrjen në tubimet e paligjshme! Shkelësit do përballen me ligjin!

Policia thirrje qytetarëve dhe partive: Shmangin pjesmarrjen në tubimet e paligjshme! Shkelësit do përballen me ligjin!

Policia e Shtetit u bëri thirrje qytetarëve të shmangin pjesmarrjen në tubimet e paligjshme, një ditë para se opozita e djathtë ka paralajmëruar se do të bllokojë qarkullimin rrugor në vend. “Policia nuk do të tolerojë aspak këdo që me veprimet e tij shkel ligjin në lidhje me tubimet e …

Më shumë

NDAL korrupsionit ndaj policisë

Policia e Shtetit njofton se në kuadër të parandalimit dhe ndëshkimit të rasteve kur qytetarët tentojnë të korruptojnë punonjësin e policisë me qëllim shmangien e ndëshkimit ligjor për shkeljen e kryer, Strukturat e Policisë gjatë periudhës tre mujore kanë goditur në të gjithë vendin 87 raste të “Mitdhënies”. Këto raste …

Më shumë

Borchardt: “Kam besim që Policia e shtetit do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do të veprojë me profesionalizëm dhe dinjitet”

Borchardt: "Kam besim që Policia e htetit do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do të veprojë me profesionalizëm dhe dinjitet"

Tre muaj para zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit në Shqipëri, ka nisur trajnimi i punonjësve të Policisë së Shtetit mbi detyrat dhe rolin që do të kenë gjatë këtij proçesi. Ambasadori i OSBE Bernd Borchardt, ka gjetur rastin të vlerësojë pozitivisht sjelljen e policisë shqiptare në proceset e fundit zgjedhore, …

Më shumë

Policia e shtetit aksion antikanabis

Policia e Shtetit njoftoi përfundimin e operacionit masiv dyditor në të gjithë vendin për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Operacioni nisi mëngjesin e 22 shkurtit dhe përfundoi mbrëmjen e djeshme . Policia kontrolloi mbi 5 mijë serra, 235 tunele dhe mbi 1 mijë ish-magazina shtetërore dhe ish-reparte ushtarake. Të …

Më shumë

Rama: Vettingu, e vetmja rrugë për të mbrojtur popullin dhe Policinë e Shtetit

Rama: Vettingu, e vetmja rrugë për të mbrojtur popullin dhe Policinë e Shtetit

Kryeministri Edi Rama garantoi mbështetje të pakufishme për Policinë e Shtetit dhe Ministrin e Brendshëm, përballë akuzave dhe insinuatave jo vetëm nga opozita, por edhe nga rradhët e ligjvënësve aleatë në koalicion. Duke rikonfirmuar qëndrimin e tij, për vendosmëri të plotë në zbatimin e Reformës në Drejtësi, zoti Rama,i ktheu …

Më shumë

Berat: Arrestime për korrupsion e falsifikime

korrupsion, berat, falsifikime, arrestime, policia e shtetit

Tre punonjës të Degës së Kontrollit Teknik të Automjeteve në Berat, janë arrestuar nga Sektori i Krimit Ekonomiko-Financiar në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, me akuzën e korrupsionit pasiv në Sektorin privat dhe “Falsifikim të vulave, stampave e formularëve”. Shtetasit: A.D,59-vjeç, H.Sh,62-vjeç dhe D.K,28-vjeç,dy …

Më shumë

Rama në rrjetet sociale: Policia e Shtetit është institucioni më i besuar i shqiptarëve

Rana ne fb

Kryeministri Edi Rama ka dashur t’i përgjigjet në mënyrë të tërthortë, qëndrimeve të mbajtura nga aleatët në bashkëqeverisje të LSI-së. Një ditë pas akuza të bëra nga Ministri i Mjedisit Lefter Koka, i cili e deklaroi policinë të lidhur me krimin, kreu i qeverisë në rrjetet sociale, ka shkruar se Policia e Shtetit …

Më shumë