KRYEFAQJA » Tag Archives: Policia italiane

Tag Archives: Policia italiane

POLICIA ITALIANE, S’KA PËRGJIME, APARATURA ËSHTË E JONA

policia italiane, policia e shtetit, pajisje pergjimi, adriatik llalla, saimir tahiri

Polcia Italiane reagon ndaj akuzave të opozitës së policia shqiptare ka përdorur pajisje përgjimi për zyrtarë të lartë të shtetit. Në letrën dërguar Prokurorit Llalla, drejtori i përgjithshëm i policisë Italiane Alesandro Panza, konfirmon atë që ministri i brendshëm Sajmir Tahiri deklaroi ditë më parë se marrveshja për trajnim e …

Më shumë

Itali, zbardhet operacioni që vuri në pranga familjet shqiptare të drogës

Policia italiane e qytetit të Parmës arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm 9 persona, anëtarë të një organizate italo-shqiptare që trafikonte kokainë në territorin e provincës së Parmës. Në pranga kanë përfunduar 7 shqiptarë mes të cilëve dy gra, si dhe 2 nënshtetas italianë. Operacioni i koduar …

Më shumë