KRYEFAQJA » Tag Archives: Protesta

Tag Archives: Protesta

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Për mëse një orë e gjysëm, përfaqësuesë të komunitetit shqiptarë në Belgjikë protestuan përpara ambasadës franceze në Bruksel duke kërkuar lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Inisiativa e deputetit të Partisë Socialiste të Belgjikës, Amet Gjana, u mbështet nga disa shoqata shqipëtare, që kishin ardhur …

Më shumë

Protesta e mësuesve

21 janar testimi per mesues

Mësues nga i gjithë vendi kanë protestuar sot përpara Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve. Sindikata e Arsimtarëve të Shqipërisë ka kërkuar pagesë për orë shtesë mbi normën e kërkuar, pagesë për transportin e arsimtarëve, si dhe shpërblim për festat e fundvitit në masën 10 mijë lekë. Kreu i Sindikatës së …

Më shumë

Protesta e tregtarëve në Durrës

protesta, tregtare, durres

Tregtarët e tregut të fruta-perimeve në Durrës kanë protestuar kundër konkurencës së pandershme nga ana e tregtarëve të tjerë që shesin buzë rrugës apo në trotuare. Tregtarët shprehen se struktura e policisë bashkiake që ka për detyrë të menaxhojë mbarëvajtjen e tregut po lejon tregtarët e palicensuar të shesin në …

Më shumë

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Aktivistë të AKIP(Aleanca Kundër Importit të Plehërave) po protestojnë që nga mbrëmja e së mërkurës përpara Parlamentit kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve. Ata kanë ngritur çadra dhe paralajmëruan përshkallëzim të protestës gjatë seancës plenare të së enjtes ku sipas protestuesve do të tentohet të miratohet ligji i importit …

Më shumë

Protesta në Mbrostar të Fierit, ndiqen penalisht 6 personat që bllokuan rrugën

protesta, mbrostar, fier, pa leje,

Për të tretën ditë rradhazi, banorët e fshatit  Mbrostar të Fierit, protestojne kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve. Në fillimet e protestës banorët u mblodhën para njësisë administrative Mbrostar, duke vijuar me bllokimin e rrugës nacionale Fier-Lushnje, rrugë e cila arriti te lirohej vetëm permes ndërhyrjes së policisë. …

Më shumë