KRYEFAQJA » Tag Archives: Ps

Tag Archives: Ps

Rama në Berlin rreth aspiratave për integrimin europian

rama, edi rama, ps, mazhoranca, lsi, konference, berlin, i ftuar, integrimi europian

Aspirata e integrimit europian është mundësi fantastike me faktin që jemi në zemër të Europës dhe kemi këtë perspektivë e instrument modernizimi që është procesi i integrimit. Ne kontekstin e pyetjes “Përse e dëshirojmë Bashkimin Europian, kur euroskepticizmi është rritur në Europë?, Kryeministri shqiptar, i ftuar nga Fondacioni “Friedrich Ebert” …

Më shumë

Blushi kundër qeverisë teknike

Blushi: Tavan 300 mijë euro për shpenzimet elektorale të partive

Kryetari i Partisë “Libra” Ben Blushi deklaroi nga Vlora se është kundër qeverisë teknike që kërkon opozita duke argumentuar se Shqipëria ka një tjetër prioritet,  zgjedhjet me standarde.  Sipas tij  e rëndësishme është që Shqipëria të hyjë në zgjedhje me standarte pozitive, ndërsa e konsideroi votimin elektronik si gjetjen më të …

Më shumë

Balla: Jo në listat e deputetëve gjyqtarët dhe prokurorit që nuk kanë kaluar vettingun

Balla: Jo në listat e deputetëve gjyqtarët dhe prokurorit që nuk kanë kaluar vettingun

Partia Socialiste ka paraqitur një propozim të ri për ndryshime në kodin zgjedhor i cili nëse miratohet do të aplikohet në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Propozimi synon radikalizimin e qëndrimit ndaj gjyqtarëve apo prokurorëve që nuk kanë kaluar në procesin e vettingut. Deputeti socialist dhe bashkëkryetari i komisioni të …

Më shumë