KRYEFAQJA » Tag Archives: qeveri teknike

Tag Archives: qeveri teknike

Basha i vendosur edhe pas takimit me Gabriel: “Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti shkojmë deri në fund”

Basha i vendosur edhe pas takimit me Gabriel: "Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti shkojmë deri në fund"

Duket se asgjë nuk ka ndryshuar për opozitën e djathtë shqiptare pas deklaratave të forta në adresë të saj nga ministri i jashtëm gjerman Sigmar Gabriel të hënën në Tiranë. “Çdo përpjekje për të shkatërruar opozitën është një përpjekje për të shkatërruar Shqipërinë. Ne kërkojmë qeveri teknike dhe do ti …

Më shumë

Basha i përgjigjet Ramës: Qeveria teknike t’u japë shqiptarëve të drejtën të zgjedhin me votë të lirë e të ndershme!

Basha i përgjigjet Ramës: Qeveria teknike t'u japë shqiptarëve të drejtën të zgjedhin me votë të lirë e të ndershme!

Ndërsa kryeministri socialist Edi Rama po përsërit thirrjet për të dialoguar pa kushte me kreun e PD Lulzim Basha, ky i fundit vazhdon të këmbënguli në kërkesën e tij për qeveri teknike. “Bëhu burrë, ndahu nga krimi dhe të shkojmë në dialog të vërtetë!” tha zoti Basha menjëherë pas deklaratës …

Më shumë

Hahn këshillon opozitën të hyjë në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë për reformat

Hahn këshillon opozitën të hyjë në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë për reformat

Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn duket se i ka kërkuar kreut të opozitës së djathtë Lulzim Basha, që partia e tij ta vazhdojë debatin politik në parlament, të marri pjesë në zgjedhje dhe të kontribuojë në reformat thelbësore që janë në rend të ditës në Shqipëri. Pas takimit mes zotit …

Më shumë