KRYEFAQJA » Tag Archives: Rama

Tag Archives: Rama

Dekorimi i Ramës si “Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit”, Blushi ironizon

Dekorimi i Ramës si "Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit", Blushi ironizon

Ish deputeti socialist Ben Blushi, aktualisht kreu i partisë më të re LIBRA, vazhdon të pozicionohet gjithnjë e më ashpër kundër qeverisë, duke mos kursyer veçanërisht akuzat për  ngjarjet që lidhen me kryeministrin socialist Edi Rama. Këtë të enjte zoti Blushi, ironizoi dekorimin e zoti Rama nga presidenti Holland, me …

Më shumë

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Edi Rama u nderua nga Presidenti francez Fransua Holland me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit. Ky dekorim krejt surprizë u krye jashtë kushteve normale të reciprocitetit, gjë shumë e rrallë në protokollin e Presidencës Franceze që në rastin e figurave shtetërore akordohet vetëm …

Më shumë

Hollande i akordon Ramës titullin e lartë të Komandantit të Legjionit të Nderit

Miteran i akordon Ramës titullin e lartë të Komandantit të Legjionit të Nderit

Kryeministri shqiptar Edi Rama është nderuar nga presidenti francez Fransua Hollande  më titullin e lartë të Komandantit të Legjionit të Nderit. Duke njoftuar këtë ngjarje zoti Rama shkruan në Fejsbuk se ndjehet i prekur thellë. “Ky është një titull që i’a kushtoj Shqipërisë, gruas, nënës, fëmijëve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve e …

Më shumë

Shqipëria dhe Franca nënshkruajnë deklaratën e partneritetit strategjik

Shqipëria dhe Franca nënshkruajnë deklarata e partneritetit strategjik

Qeveria shqiptare dhe ajo franceze kanë nëshkruar një serë marrëveshjesh të cilat ngrenë kuadrin e bashkëpunimit dypalësh Shqipëri – Francë në nivel strategjik. Kjo është bërë e ditur gjatë vizitës që kryeministri shqiptar Edi Rama realizoi të martën në Paris i ftuar nga homologu i tij francez Bernard Cazeneuve. Kryeministri …

Më shumë

Rama opozitës: Harroni qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve, hajdeni të bisedojmë!

Rama opozitës: Harroni qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve, hajdeni të bisedojmë!

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur poshtë sërish kërkesën e PD për krijimin e një qeverie teknike, si dhe mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve të përgjithshme të 18 qershorit, ndërsa i ka bërë thirrje opozitës për dialog. Duke folur në komunikimin e përjavshëm në Fejsbuk, zoti Rama fillimisht …

Më shumë