KRYEFAQJA » Tag Archives: Ramush Haradinaj

Tag Archives: Ramush Haradinaj

Reagimet e Kosovës pas lirimit të shumëpritur të Haradinajt

anita, ramush haradinaj, Reagimet e Kosovës, pas lirimit, të shumëpritur, të Haradinajt

Lirimi i Ramush Haradinajt u prit me gëzim jo vetëm nga të pranishmit përpara gjykatës franceze, por edhe në mbarë Kosovën. Presidenti Hashim Thaçi, deklaroi: Edhe një herë u vërtetua se shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike. Lirimin …

Më shumë

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

Për mëse një orë e gjysëm, përfaqësuesë të komunitetit shqiptarë në Belgjikë protestuan përpara ambasadës franceze në Bruksel duke kërkuar lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Inisiativa e deputetit të Partisë Socialiste të Belgjikës, Amet Gjana, u mbështet nga disa shoqata shqipëtare, që kishin ardhur …

Më shumë

Jahjaga nis konsultimet

Jahjaga: Jo akteve vandale, po gjuhës së dialogut!

Presidentja e Republikes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nis të hënën takimet me drejtuesit e partive politike parlamentare, ku do të diskutojë mbi tejkalimin e gjendjes së rënduar politike në vend. Deri tani pjesëmarrjen në këto takime e kanë konfirmuar kreu i LDK Isa Mustafa, kreu i PKD Hashim Thaçi dhe …

Më shumë