KRYEFAQJA » Tag Archives: RTSH

Tag Archives: RTSH

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Bashkimi Europian po punon ngushtë me autoritetet shqipëtare për arritjen e qëllimit në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Këtë përgjigje dha zëdhënësja e Komisionit, Maja Koçijançiç, kur u pyet nga RTSH lidhur me reagimin e kreut të opozitës shqiptare, Lulëzim Basha, sipas të cilit në BE “ka nga …

Më shumë

Koçijançiç: Debati politik duhet të zhvillohet brenda parlamentit dhe jo jashtë tij

Koçijançiç: Debati politik duhet të zhvillohet brenda parlamentit dhe jo jashtë tij

Maja Koçijançiç, zëdhënëse e KE, i është përgjigjur interest të RTSH-së, lidhur me protestën e opozitës në Shqipëri. Pyetje: Cili është qëndrimi i Komisionit Europian lidhur me kërkesat e opozitës? Siç e dini ka një grevë, u organizua një protestë kombëtare dhe kryetari i PD-së, Basha, thotë se gëzon mbështetjen …

Më shumë

RTSH dhuron libra për Burgun e Fierit

RTSH dhuron libra për Burgun e Fierit

Nismës së Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve “Dhuro një libër”, iu bashkua edhe RTSH. Sëbashku me Institutin e Studimeve të Krimeve dhe Pasojasve të Komunizmit në Shqipëri, RTSH grumbulloi dhe i dhuroi bibliotekës së institucionit penintenciar të Fierit rreth 1000 libra. Një përfaqësi nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve si …

Më shumë

Draft-rezoluta e PE: Reformat, zgjedhjet , por edhe drejtësi për 21 janarin

Draft-rezoluta e PE: Reformat, zgjedhjet , por edhe drejtësi për 21 janarin

Me 62 vota pro, 6 kundër dhe 4 abstenime, Komiteti i Jashtëm në Parlamentin Europian miratoi draft-rezolutën për Shqipërinë, njofton gazetarja e RTSH në Bruksel Arta Tozaj. Në draft-rezolutë vlerësohet progresi i vazhdueshëm mbi reformat që lidhen me BE-në, në veçanti për ndryshimet kushtetuese që i hapën rrugën reformës së …

Më shumë

Rama, konferenca e fundit për shtyp

edi rama, konferenca e fundit, per shtyp, gazetaret, rtsh,

1 miliard Euro do të injektohen në ekonominë e vendit gjatë vitit 2017. Kryeministri Edi Rama, nga konferenca e fundit për shtyp për këtë vit, e cilësoi si fondin më të madh të akorduar ndonjëherë në ekonominë shqiptare,me fokus të posaçëm në infrastrukturën rrugore, atë shëndetësore dhe shkollore. “Programi i madh …

Më shumë