KRYEFAQJA » Tag Archives: shba

Tag Archives: shba

Turkish Airlines: Laptopët dhe tabletet vetëm në valixhe!

Turkish Airlines: Laptopët dhe tabletet vetëm në valixhe!

Turkish Airlines nisi zbatimin e masës së ndalimit të laptop-ëve, tabletëve e çdo mjeti tjetër të madh elektronik nëpër avione, duke lejuar vetëm telefonat celularë, siç është kërkuar nga qeveria amerikane dhe ajo britanike. Pasagjerëve në aeroportin “Ataturk” u është lejuar t’i përdorin kompjuterat e tyre portabël deri në momentin …

Më shumë

Rex Tillerson: Synimi i Amerikës është të shkatërrojë Shtetin Islamik

rex-tillerson, shkaterrimi i isis, shteti islamik i shkaterruar si qellim i shba, shba, politika e jashtme

Sekretari i Shtetit Rex Tillerson në hapje të takimit të Koalicionit Global kundër grupit ISIS ku marrin pjesë ministrat e jashtëm të 68 vendeve, ka deklaruar se synimi i Amerikës është të shkatërrojë përfundimisht të ashtuquajturin Shtet Islamik. Në fjalën e tij Tillerson, u shpreh se shkatërrimi i ISIS ishte …

Më shumë

Rama takohet me ambasadorët

Rama takohet me ambasadorët

Në Shqipëri komuniteti ndërkombëtar duket se po riaktivizon përpjekjet e tij për të zgjidhur krizën në të cilën kanë hyrë marrëdhëniet mes maxhorancës së majtë dhe opozitës së djathtë, pasi kjo e fundit po këmbëngul në dorëheqjen e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të çojë …

Më shumë