KRYEFAQJA » Tag Archives: Shqiperi

Tag Archives: Shqiperi

SHBA mbështet Reformën në Drejtësi

SHBA mbështet Reformën në Drejtësi

Reforma në Drejtësi ka ardhur në terma të drejtpërdrejtë mbështetje nga SHBA. Zëvendës-Këshilltare e Presidentit Trump për Sigurinë Kombëtare, McFarland ia rikonfirmoi ministrit të jashtëm shqiptar Bushati gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë. Siç bëjnë të ditur burimet zyrtare shqiptare, bisedimet në sallën “Roosevelt” kanë prekur konsolidimin e partneritetit strategjik …

Më shumë

Rama uron Erdoganin

Rama uron Erdoganin

Kryeministri Edi Rama i ka telefonuar mbrëmjen e së martës presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për ta uruar për suksesin në referendumin për ndryshimet kushtetuese. Lajmi është dhënë nga agjencia e lajmeve turke Anadolu e cila citonte burime nga presidenca turke. Sipas njoftimit bashkë me zotin Rama, presidentin turk …

Më shumë

“Gangsteri i vogël” fut Shqipërinë rrjetin e distribucionit të filmit europian

"Gangsteri i vogël" fut Shqipërinë rrjetin e distribucionit të filmit europian

Një film hollandez për fëmijë e fut Shqipërinë në hartën e distribucionit të filmit europian. “Gangsteri i vogël” një film i cili rendit disa çmime ndërkombëtare dhe i kushtohet fenomenit të bulizmit do të shfaqet në kinematë shqiptare njëkohshëm me rrjetin e kinemave në Kroaci dhe Maqedoni. Drejtori i Tirana …

Më shumë

Mishi dhe bulmeti shqiptar drejt tregut ukrainas

Mishi dhe bulmeti shqiptar drejt tregut ukrainas

Produktet shqiptare me origjinë shtazore, përfshi edhe produktet e bulmetit, tashmë mund të eksportohen drejt Ukrainës. Kreu i Qendrës së Eksporteve Shqiptare, Alban Zusi, e konsideroi këtë si një arritje të rëndësishme, pasi prej 27 vitesh Ukraina e rendiste Shqipërinë si vend të rrezikshëm përsa u takon sëmundjeve veterinare. Zoti …

Më shumë