KRYEFAQJA » Tag Archives: shqiptar

Tag Archives: shqiptar

Prishtinë do të çelet një muze me vepra të piktorit të madh shqiptar Ibrahim Kodra

Prishtinë muze me vepra të piktorit të madh shqiptar Ibrahim Kodra

Për herë të parë në Prishtinë do të çelet një muze me vepra të piktorit të madh shqiptar Ibrahim Kodra. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas miratimit që Kuvendi Komunal i bëri propozimit që ish-ndërtesa e Bibliotekës “Hivzi Sylejmani” të kthehet në Muze/Galeri/Qendër …

Më shumë

Bombat tymuese në “Renzo Barbera”, ndalohet një shqiptar dhe identifikohen të tjerë

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në "Renzo Barbera"

Skenat e shëmtuara që çuan edhe në ndërprerjen e përkohshme të ndeshjes midis Italisë dhe Shqipërisë mbëmjen e së premtes në “Renzo Barbera” të Palermos, kanë patur padyshim autorë. “DIGOS”, polica e specializuar në Itali që zakonisht merret me ngjarjet e dhunshme në stadiume, ka filluar menjëherë punën për të …

Më shumë