KRYEFAQJA » Tag Archives: Siria

Tag Archives: Siria

Bombardime në Damask

Bombardime në Damask

Forcat e regjimit sirian kanë bombarduar me intensitet sot në mëngjes pozicionet rebele në lindje të Damaskut pasi shtynë një ditë më parë një sulm të kryengritësve në shumë lagje të kryeqytetit. Luftime u konfirmuan nga banorët, të cilët thanë se predha artilerie dhe raketa ranë në brendësi të qytetit …

Më shumë

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Nisën në Gjenevë bisedimet e paqes për Sirinë, të ndërmjetësuara nga Kombet e Bashkaura, ndërmjet regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad dhe përfaqësuesve të grupimeve opozitare. Bisedimet kanë për qëllim realizimin e një armëpushimi të qëndrueshëm ndërmjet forcave qeveritare dhe luftëtarëve të opozitës. Militantët e Al-Qaedas dhe të Shtetit Islamik …

Më shumë