KRYEFAQJA » Tag Archives: takim

Tag Archives: takim

Meta takon reporterët e KiE-së

Situata politike në vend, avancimi i reformave të sistemit të drejtësisë dhe, mbarëvajtja e zgjedhjeve të ardhshme ishin çështje kryesore të takimit mes kryeparlamentarit Meta dhe, raporterëve të asamblesë parlamentare të Këshillit të Evropës. Siç njofton zyra e shtypit e kuvendit, zoti Meta në takim ka theksuar se situata aktuale …

Më shumë

Takimi Veseli-Nishani: Bashkëpunimi Prishtinë-Tiranë duhet të rritet

Kadri Veseli, Bujar Nishani, takim, kosove, shqiperi, maredheniet, bashkepunimi

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Tiranë, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me presidentin Bujar Nishani, ku mësohet se kanë biseduar për zhvillimet politike në dy vendet dhe fushat e bashkëpunimit midis institucioneve. Veseli dhe Nishani kanë vlerësuar se marrëdhëniet mes Tiranës dhe Prishtinës …

Më shumë

Rama në Stamboll me Erdogan për investime startegjike.

Kryeministri Edi Rama,njoftoi në rrjetet sociale për një takim privat me Presdientin e Turqisë, Erdogan mbi projekte të rëndësishme strategjike, në infrastrukturë dhe veçanërisht infrastrukturën aeroportuale. Me Erdogan kryeministri Rama diskuton mundësinë e finalizimit të projekteve të mëdha në infrastrukturë që pritet të nisin gjatë këtij viti, siç është ai …

Më shumë

Tahiri në takimin me drejtuesit e njësive vendore në Durrës

tahiri, sajmir, ministri i brendshem, njesite vendore, durres, takim, fjalete e tahirit, vendi, regjistrimi i popullsise

Në takimin me drejtues të njësive vendore, zyrave urbanistike, e punonjësve të gjendjes civile në Durrës, Ministri i Brendshëm Tahiri ka diskutuar çështjen e rregjistrimit të popullatës. Duke theskuar rëndësinë e një adresari të saktë për të mundësuar marrjen e shërbimeve në banesë, Tahiri ka përmendur edhe masa ndëshkuese për …

Më shumë

Basha në Berlin, takim në Parlament

Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!

Për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, Bundestagu Gjerman, pret plotësimin e kushteve që duhet të përbushë Shqipëria, veprime dhe rezultate të qarta në luftën kundër krimit të organizuar dhe drogës, dekriminalizimin e politikës, zbatiminë e reformës në drejtësi dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Kjo i është konfirmuar …

Më shumë

Shqipëria dhe Kosova bashkëpunojnë në fushën e planifikimit të territorit

Shqipëria dhe Kosova bashkëpunojnë në fushën e planifikimit të territorit

Shqipëria dhe Kosova do të intensifikojnë bashkëpunimin me produkte konkrete në fushën e planifikimit të territorit, në nivel kombëtar e vendor, strehimit, legalizimit dhe standardeve urbane. Këtë qëndrim kanë ndarë Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni dhe homologu nga Republika e Kosovës Ferat Shala, gjatë takimit sot në Tiranë. Ministrat …

Më shumë

Zgjedhjet e 18 qershorit, opozita këmbëngul në votimin dhe numërimin elektronik

Basha: Zgjedhjet janë të rrezikuara! PD ju fton në protesta!

Opozita shqiptare duket se ka vendosur ta kthejë në “kalë beteje” votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Pas një takimi të mërkurën mes partive të opozitës në parlament, por edhe jashtë tij, Lulzim Basha kreu i PD, ka konfiguruar qendrimin e tyre për këtë çështje. “Votimi …

Më shumë