KRYEFAQJA » Tag Archives: Tramp

Tag Archives: Tramp

Mitingu i Tramp në Florida

tramp, mitingu ne florida, bota, shba

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë fjalës së tij në një miting në Florida, ka sulmuar sërish median duke e akuzuar atë për publikimin e lajmeve false. Trump është shprehur se media është e pandershme dhe se ka publikuar njëri pas tjetrit, lajme false për administratën e tij. …

Më shumë

Bushati: Administrata Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri

Bushati: Administrata Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri

Ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati shpreson që administrata e re Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri. Në një postim në Facebook, ministri Bushati, falenderon sekretarin e shtetit Kerry për përkushtimin e treguar ndaj Shqipërisë dhe gjithe administraten Obama për kontributin e dhënë për zhvillimin e demokracisë në …

Më shumë

Davos: Xi Zhinping: Krizat financiare ndërkombëtare janë shkaktuar nga ndjekja e tepruar e përfitimeve

Davos: Xi Zhinping: Krizat financiare ndërkombëtare janë shkaktuar nga ndjekja e tepruar e përfitimeve

Forumi Ekonomik Botëror në Davos hapi punimet me një fjalim të rëndësishëm nga presidenti kinez Xi Zhinping, i cili mbrojti globalizmin dhe tregtinë e lirë. Xi është presidenti i parë kinez që ndjek takimin vjetor të udhëheqësve të vendeve dhe shefave të bizneseve në Alept zvicrane, gjatë historisë 47 vjeçare …

Më shumë