KRYEFAQJA » Tag Archives: ushtria

Tag Archives: ushtria

Bombardime në Damask

Bombardime në Damask

Forcat e regjimit sirian kanë bombarduar me intensitet sot në mëngjes pozicionet rebele në lindje të Damaskut pasi shtynë një ditë më parë një sulm të kryengritësve në shumë lagje të kryeqytetit. Luftime u konfirmuan nga banorët, të cilët thanë se predha artilerie dhe raketa ranë në brendësi të qytetit …

Më shumë

Tramp: “Investimi në ushtri do të thotë investim për paqen dhe forcim i ekonomisë”

Tramp: "Investimi në ushtri do të thotë investim për paqen dhe forcim i ekonomisë"

Presidenti amerikan Dolad Tramp zgjodhi temën ushtarake për të mbajtur fjalimin javor drejtuar kombit. Ai vizitoi aeroplanmbajtësen më të re amerikane që do të vihet së shpejti në shërbim. “Po ju flas sot nga kuverta e aeroplanmbajtëses sonë më të re Xherald Ford. Aeroplanmbajtëset janë thelbi i fuqisë sonë ushatrake …

Më shumë

Ushtria ndërton urë në Mat

Xhenierët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë përfunduan ndërtimin e një ure “bailey” në fshatin Stojan të Matit, e cila pritet të lehtësojë ndjeshëm lëvizjen e banorëve të kësaj zone. Do të jenë 3200 banorë të Stojanit të Matit që do të përfitojnë nga ndërtimi i kësaj ure e cila …

Më shumë