KRYEFAQJA » Tag Archives: Xhafaj

Tag Archives: Xhafaj

Xhafaj letër Llallës: Evidento shkeljet, i gatshëm ti ndëshkoj!

Xhafaj letër Llallës: Evidento shkeljet, i gatshëm ti ndëshkoj!

Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj i ka adresuar një letër publike kryeprokurorit Adriatik Llalla, menjëherë pas akuzave të artikuluara nga ky i fundit mbi përjashtimin e organit të akuzës në procesin e asgjësimit të kanabisit të sekuestruar. Në letër zoti Xhafaj saktëson se shqetësimi i ngritur nga kryeprokurori nuk gjendet …

Më shumë

Xhafaj: Të nisin urgjentisht operacionet italo-shqiptare kundër kultivimit të kanabisit

Xhafaj: Të nisin urgjentisht operacionet italo-shqiptare kundër kultivimit të kanabisit

Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj ka theksuar nevojën urgjente të nisjes së operacioneve të përbashkëta italo-shqiptare në luftën kundër kultivimit të kanabisit në të gjithë territorin e Shqipërisë, si dhe për goditjen e grupeve kriminale në këtë fazë. Këtë kërkesë zoti Xhafa ja ka drejtuar delegacionit të misionit italian INTERFORZE …

Më shumë

Ministri Xhafaj: Marrëveshja politike për policinë në zgjedhje është hap prapa

Xhafaj, ministri i brendshem, policia, per policine, per zgjedhjet, politike, vendi

Përfshirja e strukturave të Policisë së Shtetit si pjesë e një marrëveshje të mundshme politike në prag të zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, është një hap mbrapa për rolin që uniformat blu kanë në një proces zgjedhor. “Është hap mbrapa që në një shtet …

Më shumë

Presidencë, betohen ministrat e rinj

Zgjedhja e presidentit, dështon dhe mundësia e dytë

Katër ministrat e rinj të kabinetit Rama, ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj, ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ministrja e mirëqënies dhe rinisë Olta Xhaçka dhe ministri i pushtetit lokal Eduard Shalsi, u betuan të premten përpara Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Ata shoqëroheshin në këtë cermoni nga zv/kryeministri Niko Peleshi. …

Më shumë

Dekretimi i Xhafës, Basha: Nishani në lartësinë e detyrës!

Dekretimi i Xhafës, Basha: Nishani në lartësinë e detyrës!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka konsideruar si një qëndrim në lartësinë e kushtetutës vendimin e presidentit Nishani për dekretimin si ministër i brendshëm të deputetit socialist Fatmir Xhafaj. Ndonëse zoti Nishani e konsideroi kandidaturën si të papërshtatshme, ai tha se vendimin përfundimtar e merr parlamenti. Kreu i …

Më shumë