KRYEFAQJA » Tag Archives: zgjedhjet

Tag Archives: zgjedhjet

Borchardt: “Kam besim që Policia e shtetit do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do të veprojë me profesionalizëm dhe dinjitet”

Borchardt: "Kam besim që Policia e htetit do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do të veprojë me profesionalizëm dhe dinjitet"

Tre muaj para zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit në Shqipëri, ka nisur trajnimi i punonjësve të Policisë së Shtetit mbi detyrat dhe rolin që do të kenë gjatë këtij proçesi. Ambasadori i OSBE Bernd Borchardt, ka gjetur rastin të vlerësojë pozitivisht sjelljen e policisë shqiptare në proceset e fundit zgjedhore, …

Më shumë

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhjet të cilat nuk do të shtyhen!

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhje!

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur sërish poshtë kërkesën e opozitës së djathtë për krijimin e një qeverie teknike, ndërsa u shpreh i gatshëm që të dialogojë për reformën zgjedhore e cila do të aplikohet në zgjedhjet e përgjithshme të 18 qershorit, për të cilat ai u shpreh kategorik se …

Më shumë

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta zgjedhjet më 18 qershor

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta të zgjedhjeve më 18 qershor

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta, ka bërë thirrje për vazhdimin e Reformës në Drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente, ndërsa e ka cilësuar të rëndësishëm vazhdimin e dialogut politik për të garantuar standardet më të larta evropiane në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Zoti Meta i bëri …

Më shumë