KRYEFAQJA » Tag Archives: zgjedhjet

Tag Archives: zgjedhjet

Rama: Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte, por pa vetingun s’ka kompromis

Rama: Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte, por pa vetingun s'ka kompromis

Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar sërish gadishmërinë e tij për dialog pa kushte me opozitën, por shprehu vendosmërinë për ndërmarrjen e procesit të vetingut. “Miq! Gjithnjë të hapur për dialog pa kushte. Por pa Vetingun s’ka asnjë kompromis, sepse Drejtësia për Shqipërinë që duam nuk negociohet” shkruan zoti Rama …

Më shumë

Eurodeputetët: Diskutimet kanë qenë pozitive

Eurodeputetët: Diskutimet kanë qenë pozitive

Përkundër komenteve të ndryshme rreth takimeve të së martës mes kryetarit të Komitetit të Punëve të Jashtme në Parlamentit Evropian David McAllister, Raportuesit të Përhershëm të Parlamentit Evropian për Shqipërinë Knut Fleckenstein me krerët e politikës shqiptare Rama, Meta dhe Basha, eurodeputetët kanë dalë me një deklaratë për shtyp ku …

Më shumë

Misioni i eurodeputetëve, ende asnjë rezultat në zgjidhjen e krizës

Misioni i eurodeputetëve, ende asnjë rezultat në zgjidhjen e krizës

Misioni i eurodeputetëve McAllister dhe Fleckenstein për të ndërmjetësuar mes maxhorancës së majtë dhe opozitës së djathtë në Shqipëri për të zgjidhur krizën politike, ende nuk ka dhënë asnjë rezultat. Palët kanë zhvilluar takime të veçanta intensive gjatë pasdites të së martës, por në përfundim të tyre askush nuk ka …

Më shumë

Rama dhe Meta takohen me McAllister dhe Flackenstein

Rama dhe Meta takohen me Mcallister dhe Flackenstein

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë pritur në mesditë në Tiranë  Zv/presidentin e Partisë Popullore Europiane njëherësh kreu i Komisionit te Jashtëm te Parlamentit Europian, David McAllister dhe raporterin për Shqipërinë Knut Fleckestein. Mendohet se dy europarlamentarët u kanë dorëzuar krerëve të maxhorancës draft-propozimet për gjetjen e një …

Më shumë

Fleckenstein: Palët të mendojnë mbi detyrat përkundrejt njerëzve e më pas për pushtetin e tyre

Fleckenstein: Palët të mendojnë mbi detyrat përkundrejt njerëzve e më pas për pushtetin e tyre

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka shprehur shqetësimin e tij rreth situatës më të fundit në Shqipëri. Në një intervistë dhënë Arta Tozajt të RTSH, zoti Fleckenshtein paralajmëroi se BE do të shtyjë projektin, negociatat e anëtarësimit dhe gjithçka tjetër nëse palët politike nuk gjejnë gjuhën e përbashkët. Zoti Fleckenstein thotë se …

Më shumë

Rama në parlament: Partitë që qeverisin, nuk forcojnë partitë që kanë kundër, por garantojnë barazi në procesin e gjykimit nga populli!

Rama në parlament: Partitë që qeverisin, nuk forcojnë partitë që kanë kundër, por garantojnë barazi në procesin e gjykimit nga populli!

Ndërsa opozita e djathtë vazhdon protestën në ditë e 48 të saj, kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër në parlament pas akuzave se ai po synon të shkojë në zgjedhje pa opozitën. “Përpjekja për tu thënë shqiptarëve se pavarësisht të gjithave zgjedhjet pa opozitën nuk mund të bëhen, është një …

Më shumë